KONIN. Policja urządziła ,,Dyskotekę”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w miniony weekend kontrolowali trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodów podczas akcji „Dyskoteka”. Pod lupę wzięto okolice, gdzie bawi się młodzież. Sprawdzano również, czy kierujący autami nie są pod wpływem środków odurzających.

Podczas akcji policjanci konińskiej drogówki skontrolowali 139 kierowców. Za popełnione wykroczenia nałożyli 7 mandatów karnych, a za niewłaściwy stan techniczny pojazdów zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych. Na drogach w bezpośrednim sąsiedztwie dyskotek uniemożliwili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom i mężczyźnie, który prowadził auto pomimo sądowego zakazu.

Do prowadzonych działań funkcjonariusze wykorzystali znajdujący sie na ich wyposażeniu sprzęt do wykrywania stężenia alkoholu w organizmie oraz przekazany przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu nowoczesny tester, który ma ułatwić walkę z kierowcami jeżdżącymi pod wpływem narkotyków.

Stróże prawa zwracali uwagę na wszystkie wykroczenia, które mogły zagrażać bezpieczeństwu. I zapowiadają, że takie akcje będą kontynuowane.

(źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie)