WIERZBINEK. Gala z prezentami

Gala Wierzbinek

Doroczna gala samorządowa, na którą władze gminne zaprosiły do hali sportowej w Boguszycach, stała się okazją do przedstawienia osiągnięć lokalnej społeczności oraz wyróżnienia tych, którzy zasłużyli się na rzecz gminy. Była to liczna grupa. Przy tym wspominano także tych, którzy już odeszli, ale zapisali się na trwałe w lokalnej historii.

Wójt Paweł Szczepankiewicz przedstawił osiągnięcia i plany samorządowe. Podkreślił, że z budżetu coraz większe kwoty przeznacza się na inwestycje, często przy wykorzystaniu źródeł zewnętrznych. Wymienił tez zadania, jakie udało się wykonać przy wsparciu Kopalni Węgla Brunatnego ,,Konin”.

Alina Rosiak, kierownik Biblioteki Publicznej w Wierzbinku, podsumowała osiągnięcia w dziedzinie kultury. Wyróżnienia i nagrody zdobywały zespoły: Na Swojską Nutę z Zarynia, Kalinianki z Kaliny oraz Gminna Orkiestra Dęta z Wierzbinka. Zespoły brały udział w festiwalach, przeglądach, imprezach. Dorobek artystyczny prezentowały w Koninie, Włocławku, Kleczewie, Kramsku, Ciechocinku, Ślesinie, Sompolnie, Skulsku, Babiaku. W ramach projektu ,,Z książką na ty”, najmłodsi czytelnicy spotkali się z Ewą Chotomską z telewizyjnego Tik-taka, występującą jako Ciotka Klotka.

Na gali grupa osób otrzymała podziękowania i wyróżnienia. Byli wśród nich byli radni: Marcin Wołowiec, Irena Gwóźdź, Bożena Kurz, Kazimierz Woźniak, Roman Walter; ustępujący sołtysi: Józef Imbiorski, Stanisław Mielcarek, Leonard Szkudlarek, Barbara Szewczyk. Za pomoc na rzecz gminy podziękowania otrzymali: Grzegorz Kobrzycki i Janusz Mroczkowski, za upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży: Janusz Chojnacki, za działalność kulturalną: Jan Skuratowicz, Miłosz Kucal i Marek Kaczalski, za przekazanie placu pod pomnik w Ruszkowie: Maria i Józef Soszyńscy. Nagrodzono też laureatów konkursu na najpiękniejsze oświetlenie bożonarodzeniowe: Andrzeja Staszaka, Bronisławę Lewandowską, Ryszarda Szauera, Bogdana Muszyńskiego i Sławomira Trawińskiego.

Dla zebranych wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta z Wierzbinka oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Koninie.

is_105

Picture 1 of 62