GOLINA. Nie tylko ciało

wernisaż

Od 11 marca w Domu Kultury w Golinie, w Galerii Przejściowej, można oglądać grafikę i malarstwo poznańskiego artysty, prof. Andrzeja Załeckiego. Twórcę interesują ludzie w sytuacjach szczególnych: wyczerpania, bezsilności, lęku, samotności; w chwili, gdy dociera do nich prawda o nich samych.

Wystawę otworzyła dyrektor DK Lucyna Lenard-Woźniak, która szczególnie ciepło przywitała miłośników sztuki oraz licznie przybyłą młodzież z Fundacji „Podaj Dalej”. W miłej atmosferze dyskutowano o formalnych i artystycznych walorach poszczególnych prac.

Tematem sztuki Andrzeja Załeckiego jest egzystencja człowieka w świecie i relacje między ludźmi. Stara się je precyzyjnie, wieloaspektowo i wnikliwie przedstawiać, w bardzo starej technice drzeworytu i jej współczesnej odmianie – linorycie. Załecki to portrecista ciała unikający opowiadania za pomocą twarzy. Dociera do psychiki poprzez cielesność.

Dane biograficzne: Andrzej Załecki – urodzony 12 marca 1948 r. w Szczecinie; działalność twórcza w dziedzinach grafiki warsztatowej, rysunku, malarstwa, ilustracji; 50 wystaw indywidualnych; udział w 150 wystawach w kraju i za granicą.

Galeria Przejściowa jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-17:00. Wystawę można zobaczyć do 11 kwietnia. Wstęp bezpłatny.

is_zal3

Picture 3 of 5

(nadesłał: Dom Kultury w Golinie, fot. Marek Wendt)