GOLINA. Malowali Prymasa

prymas

Prymas Stefan Wyszyński to obok Ojca Świętego Jana Pawła II niekwestionowany autorytet dla wielu Polaków. Swoją posługą i życiową postawą wskazywał jasną drogę wszystkim uciemiężonym rodakom, którzy starali się opierać władzom komunistycznym. Niejednokrotnie sam doświadczył represji. Nie poddał się, wszystko ofiarował w myśl zawołania: „Soli Deo” – „Jedynemu Bogu”.

W związku z okrągłymi rocznicami wiążącymi się z życiem kardynała Stefana Wyszyńskiego, a w szczególności dla przypomnienia jego postaci Przemysław Ciesielski, nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, zorganizował konkurs plastyczny „W Roku Prymasa Tysiąclecia”. Uczestnikami twórczej rywalizacji byli czwartoklasiści, którzy przygotowali oryginalne portrety kardynała. Każdy z nich na swój sposób prezentował postać wspomnianego Sługi Bożego.

Jury w składzie: Agnieszka Pakuła, Teresa Niemczynowicz oraz Przemysław Ciesielski postanowiło przyznać: I miejsce – Krystianowi Konieczce (IV b), II – Wiktorowi Osowiczowi (IV b), III – Aleksandrze Kasprzak (IV c). Uczniowie za trud i zaangażowanie otrzymali dyplomy i nagrody.

Wspomniany konkurs był doskonałym sposobem na przypomnienie tak zacnej dla naszego narodu postaci, która na trwałe wpisała się w historię Kościoła włocławskiego i gnieźnieńskiego, czyli rodzin diecezjalnych tak ważnych dla golińskiej parafii.

(tekst i zdjęcia nadesłał: Przemysław Ciesielski)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA