SŁUPCA. Dużo tych narkotyków

Słupeccy policjanci w minionym tygodniu zatrzymali 6 osób podejrzanych o posiadanie narkotyków. Jeden z nich usłyszał też zarzuty rozprowadzania narkotyków. Wszyscy zatrzymani to młodzi ludzie w wieku 19-24 lat. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą więzienia do trzech lat. Za handel nimi można zostać skazanym  nawet na 10 lat pozbawienia wolności.

29 marca w godzinach wieczornych w Słupcy, podczas kontroli drogowej, policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego  zatrzymali  4 osoby podejrzewane o posiadanie środków odurzających. Mężczyźni w  wieku 19-24 pochodzili  z powiatu wrzesińskiego i słupeckiego. W portfelu  jednego z pasażerów  funkcjonariusze ujawnili środki odurzające oraz  plastikowy woreczek z zielonym suszem roślinnym na siedzeniu przy innym pasażerze. W sumie przy młodych ludziach znaleziono ok. 6 gramów marihuany. Policjanci wykonali też kierowcy test na zawartość substancji narkotycznych w ślinie., który dał wynik pozytywny. Aby wyjaśnić kwestię kierowania pojazdem pod wpływem środka narkotycznego pobrano od mężczyzny krew do badań. Przy kierującym znaleziono również wagę elektroniczną, która mogła służyć właścicielowi do ważenia narkotyków.

31 marca słupeccy kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu konińskiego podejrzewanego o posiadanie i rozprowadzanie marihuany. Podczas przeszukania w domu mężczyzny policjanci ujawnili ponad 10 gramów narkotyków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie mu kilku czynów. Prokurator zdecydował o dozorze policyjnym oraz zastosował poręczenie majątkowe.

2 kwietnia policjanci wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami prewencji zatrzymali kolejną osobę, która złamała przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. U 19-letniego mieszkańca  powiatu konińskiego przebywającego w Słupcy ujawniono amfetaminę. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy.

Słupeccy policjanci mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa i zdrowie młodych ludzi nadal będą pilnie śledzić wszelkie przejawy negatywnych zachowań związanych z narkotykami.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Słupcy)