KONIN, POZNAŃ. Handlarze narkotykami za kratkami

cbs

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali zorganizowaną grupę handlarzy narkotykowych działających w Koninie i Poznaniu. Podejrzani wprowadzili na rynek pół miliona tabletek ekstazy i setki kilogramów innych narkotyków. Działali nie tylko w Polsce, ale również w kilku krajach europejskich. Handel śmiercią został zatrzymany. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowanie nią oraz za handel narkotykami na dużą skalę grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspierani przez grupy bojowe Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP oraz SPAT KWP w Poznaniu kilka dni temu zatrzymali w Koninie i Poznaniu liderów oraz członków zorganizowanej grupy przestępczej. Do aresztu trafili: Adrian K., pseudonim Kwasu, Emil B. (Burdel), Dariusz P. (Pacan), Arkadiusz H. (Młody Tito) oraz Łukasz Ch. (Pająk). Wszyscy zostali zatrzymani równocześnie w swoich mieszkaniach. Ostatniego z wytypowanych mężczyzn zatrzymano na autostradzie A2. Podczas kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Izby Celnej podał fałszywe dane personalne. Szybko okazało się, że był to Krzysztof Ch., pseudonim Egon, poszukiwany przez CBŚ.

Zatrzymani przez policjantów mężczyźni handlowali narkotykami na dużą skalę. Swój proceder prowadzili nie tylko w Polsce, ale również w kilku europejskich krajach. Zarzuca się im, że wprowadzili do obrotu ponad pół miliona tabletek entazy, 450 kg. marihuany, 250 kg amfetaminy oraz 10 kg kokainy. Materiały dowodowe i informacje o działalności gangu policjanci z CBŚ przedłożyli prokuratorowi z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

(źródło: KWP w Poznaniu)