KONIN, RYCHWAŁ, RZGÓW. Kradli, kradli, aż wpadli

kajdanki21

Policjanci z Komisariatu Policji w Rychwale wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch podejrzanych o wiele włamań do niezamieszkałych budynków na terenie gminy Rzgów. Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zrzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamywacze zostali zatrzymani przez policjantów z Komisariatu Policji w Rychwale, którzy współpracowali z policjantami z wydziału operacyjnego.

Jak ustalili policjanci, podejrzani trudnili się przestępczym procederem od marca tego roku. Do ostatniego zdarzenia doszło na początku czerwca. Włamywali się do domów, najczęściej niezamieszkałych, położonych w gminie Rzgów. Rozwiercali drzwi wejściowe, a następnie w wewnętrznych pomieszczeniach demontowali grzejniki i inne urządzenia sanitarne, które mogli sprzedać na złom. Pod koniec lutego tego roku usiłowali włamać się do sklepu w Osieczy, ale spłoszeni uciekli. Policjanci ustalili, że podejrzani są również odpowiedzialni za kilka kradzieży drobnych elementów i urządzeń z prywatnych posesji, które również sprzedawali na złom.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Rzgów wieku 43 i 44 lat. Jeden z nich został zgodnie z postanowieniem Sądu przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony już wcześniej wyrok pozbawienia wolności.

Policjanci podejrzewają zatrzymanych o przestępstwa 8 kradzieży z włamaniemi kradzieży oraz o kilka wykroczeń kradzieży mienia. Zatrzymani usłyszeli zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KMP w Koninie)