KOŁO, OSIEK MAŁY. 18 lat – 10 kradzieży i włamań

Pod koniec minionego tygodnia policjanci kolskiej komendy zatrzymali 18-letniego włamywacza. Przez ostatnie pół roku chłopak dokonał 10 kradzieży i włamań na terenie gminy Osiek Mały. Straty powstałe na skutek jego przestępczej działalności oszacowano na ok. 18 000 zł.

Miejsca, w których dochodziło do kradzieży, utrudniały wykrycie sprawcy przestępstw. Były to tereny wiejskie, nieoświetlone, bez monitoringu, zabudowania oddalone od siebie o kilka, kilkanaście metrów. Od grudnia ubiegłego roku policjanci odnotowali na terenie gminy Osiek Mały m.in. dwie kradzieże paliwa ze zbiorników autobusów oraz włamania do obiektów handlowych i kradzieże środków ochrony roślin z terenu dwóch gospodarstw rolnych, a także kradzieże metalowych ogrodzeń. Dwóch z tych czynów zatrzymany dokonał będąc jeszcze osobą nieletnią.

Podczas przesłuchania 18-latek przyznał się do postawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia. Pomimo, iż dotychczas nie był karany, za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji, na skutek czego do zakończenia postępowania 18-latek, dwa razy w tygodniu, ma obowiązek stawiać się w kolskiej komendzie.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole)