KONIN, LICHEŃ. Koncert „Głosy dla hospicjów”

Dorota Miśkiewicz, polska wokalistka jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów, będzie gwiazdą koncertu charytatywnego „Głosy dla hospicjów”. Swoim występem zaszczyci nas również zespół „Strefa Zero” z Poznania. Podczas koncertu, który jest organizowany z okazji Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów, odbędzie się także licytacja obrazów. Organizatorem imprezy jest Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym przy współudziale Domu Kultury „Oskard” w Koninie. Cegiełki charytatywne na koncert w cenie 25 zł można nabywać w kasach DK „Oskard” od 12 września. Początek koncertu w piątek, 12 października, o godz. 18:00.

Od 2005 roku obchodzony jest Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów. Został on ustanowiony w celu  uświadomienia ludziom, jak potrzebna i ważna jest opieka hospicyjna i paliatywna we współczesnym świecie, pełnym nieuleczalnych chorób, bólu i cierpienia.

Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów przypada zawsze w drugą sobotę października. Tego dnia tysiące ludzi na całym świecie jednoczą się z osobami nieuleczalnie chorymi. Podczas charytatywnych koncertów i innych wydarzeń kulturalnych występują znani artyści wspierając ideę hospicyjną. Celem koncertów jest wspieranie opieki hospicyjnej i paliatywnej. Od trzech lat w ideę koncertów charytatywnych włącza się także Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu.

W obchodach Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów co roku bierze udział około 70 krajów z całego świata. Swoje uczestnictwo wyrażają poprzez udział w kampaniach informacyjnych, organizowaniu happeningów i wydarzeń kulturalnych, zbiórkę funduszy, promowanie idei opieki paliatywnej.

Obrazy na tegoroczną aukcję otrzymaliśmy od darczyńców z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, ze Szkoły Plastycznej w Kole i od artystów-malarzy z Polski. Będziemy chcieli je zlicytować w czasie koncertu, aby w ten sposób zebrać środki na działalność naszego Hospicjum” – wyjaśnił Krzysztof Zieliński, koordynator wolontariatu w Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym.

Robert Adamczyk, Biuro Prasowe Sanktuarium