WIERZBINEK. Górnik liderem

“Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek, jaki włożyliśmy, aby go osiągnąć” – mówił Lee Hsiao Lung. Górnik Wierzbinek w swoim drugim sezonie spisuje się w lidze konińskiej B-klasy rewelacyjnie, czym przyprawia o radość nie tylko trenera, ale i kibiców. Po 11 kolejkach na swoim koncie gracze z Wierzbinka mają 10 zwycięstw i tylko jedną porażkę, dzięki czemu zespół jest liderem w swojej klasie rozgrywkowej.

Oprócz 30 punktów na koncie, Górnik ma aż 56 strzelonych bramek (przez co – podobnie jak w zeszłym sezonie – jest najbardziej bramkostrzelnym zespołem w lidze, bowiem średnia daje 5 bramek strzelonych na spotkanie). Potwierdza się główna myśl szkoleniowca Górnika, który powtarza, iż najlepszą obroną w piłce nożnej jest atak.

Wyniki i styl gry graczy z Wierzbinka nie przechodzą obojętnie wśród lokalnej społeczności, która licznie zjawia się na spotkaniach Górnika. Coraz większe grono kibiców wyjeżdża także na mecze wyjazdowe, aby wspierać swój klub.