GOLINA (PRZYJMA). Mikołaj zaprosił do biblioteki

Mikołajki

Uwielbiają go wszyscy – dorośli i dzieci, bogaci a także biedni. Święty Mikołaj odwiedza nas 6 grudnia oraz w wieczór wigilijny, przynosząc co roku prezenty milionom dzieci na całym świecie. Zostawia je pod poduszką, w skarpetach, butach, czy pod choinką. Ubrany jest w czerwony płaszcz, a na plecach dźwiga ogromny worek z podarkami. Jeszcze nie tak dawno do polskich dzieci przychodził w asyście anioła i diabła. Anioł rozdawał grzecznym maluchom słodycze, a niegrzecznym – diabeł wręczał rózgi.

Biblioteka Publiczna w Przyjmie także postanowiła upamiętnić tradycje związane z osobą św. Mikołaja. W dniach: 3 i 5 grudnia w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. M. Skłodowskiej-Curie w Przyjmie odbyły się dwie lekcje biblioteczne dla najmłodszych czytelników. Dzieci miały okazję poznać historię św. Mikołaja oraz wysłuchały opowiadania „Listy krasnoludków”. Ponadto 5 i 6–latki wykonały świąteczne witraże, a 3 i 4-latki pokolorowały rysunki przedstawiające wizerunek św. Mikołaja. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał z rąk bibliotekarki (i autorki tego artykułu) słodki upominek.

Bibliotekarka serdecznie dziękuje Paniom: Magdalenie Lewandowskiej, wychowawczyni 5 i 6-latków oraz Izabeli Ziemniczak – opiekunce najmłodszych dzieci za współpracę oraz możliwość przeprowadzenia zajęć.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim czytelnikom odwiedzającym bibliotekę w Przyjmie życzymy wielu radosnych i ciepłych chwil przy rodzinnym stole w gronie najbliższych.

Anna Nawrocka

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA