KONIN. Kradł rowery, kołpaki, buty narciarskie

dsc_7422

Konińscy kryminalni ustalili i zatrzymali 30-latka z Konina, który włamywał się do piwnic, samochodów, kradł w sklepach, a przy tym nie stronił także od narkotyków. Bliższe przyjrzenie się sprawcy pozwoliło na ustalenie jego złodziejskiej kariery. Okazało się, że działał już rok temu, ponieważ pierwszej z udowodnionych mu kradzieży dokonał w kwietniu zeszłego roku. Spodobało mu się wtedy żelazko w markecie na ul. Legionów. Nie miał co prawda pieniędzy, ale postanowił nie rozstawać się z nim po zdjęciu z półki.

Potem co jakiś czas a to włamał się do samochodu, a to do piwnicy. Kradł niemal wszystko. Komputer, nawigacja, sprzęt Hi-Fi, rowery, radia CB, kołpaki, buty narciarskie – wszystko stanowiło wachlarz jego zainteresowań. Nie pogardził nawet butlą do gazu i akcesoriami malarskimi. Jakby tego było mało, podczas przeszukania policjanci znaleźli u niego także amfetaminę. Wstępnie wycenione straty sięgają powyżej 5000 zł. Złodziej usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia, natomiast za posiadanie narkotyków może trafić za kratki na dodatkowe 3 lata.

(źródło: KMP w Koninie)