PIŁKA NOŻNA. SOMPOLNO. Andrzej Prętnicki: ,,Robert Lewandowski wzorem nie tylko na boisku!”

Andrzej Prętnicki

Robertem Lewandowskim zachwyca się cały świat, dumna jest Polska! Po raz kolejny kapitan Narodowej Reprezentacji Polski dał popis umiejętności piłkarskich. 22 września 2015 roku strzelił w meczu niemieckiej ligi w 9 minut 5 goli! Pobił przy tym kilka rekordów. Jest wirtuozem piłki. O tym wydarzeniu piszą wszyscy. Swoją uwagę oraz Państwa chcę skupić na innych cechach osobowości jednego z najsłynniejszych naszych rodaków. W odróżnieniu od wielu piłkarzy Robert nie szuka popularności w ekstra fryzurze, zaplecionych warkoczach, czy czerwonych od farby włosach, brodziska na pół metra też nie zapuszcza, tatuażami swojego ciała nie pokrywa. Zachowuje się normalnie. Warto też dodać, że jest niezwykle inteligentnym człowiekiem przypominającym sposobem bycia legendę polskiej piłki Włodzimierza Lubańskiego. Z przyjemnością słucha się jak udziela wywiadów w obcych językach. Robert Lewandowski nie słynie z alkoholowych afer, co często się przytrafia znanym piłkarzom. Grając w reprezentacji Polski, nie mając takiego jakościowego wsparcia jak w Monachium, cofa się, walczy o piłkę na całym boisku, pracując za dwóch. Dzisiaj jest ogromny zachwyt nad wspaniałym Lewandowskim. Jednak życie pokazuje, że najwyższa dyspozycja nie trwa wiecznie – dlatego, gdy przyjdą dni dla niego trochę słabsze, pamiętajmy o tych najlepszych.

Jeszcze słówko o wielkopolskim akcencie wielkiego piłkarza. Jak wiemy, od 2008 roku do 2010 roku opisywany bohater był piłkarzem KKS Lech Poznań! W tym czasie prowadzony przez trzymającego dyscyplinę trenera Franciszka Smudę zdobył tytuły: Mistrza Polski, Puchar Polski, Króla Strzelców Polskiej Ekstraklasy oraz nominację do Reprezentacji Polski! To Poznań otworzył Lewandowskiemu drzwi do wielkiej piłki. Dzisiaj warszawskie media niechętnie mówią, że stołeczna Legia nie chciała go widzieć w swoich szeregach. Kibicujmy, trzymajmy kciuki, by Robert Lewandowski był zawsze zdrowy i jak najdłużej cieszył siebie oraz kibiców znakomitą postawą na boisku i poza nim.

Andrzej Prętnicki

Od Redakcji KGI: Andrzej Prętnicki jest radnym Rady Miejskiej w Sompolnie, miłośnikiem sportu i organizatorem imprez sportowych; o sporcie nie zapomina także w tekstach Kabaretu ,,Pod Miotłą”, którego jest liderem.