STARE MIASTO. Sukcesy UKS Powa Stare Miasto w zawodach o Puchar Mazowsza

22 października w Staroźrebach koło Płocka odbyły się zawody o Puchar Mazowsza w karate dzieci i młodzieży. W mistrzostwach rywalizowało 122 zawodników i zawodniczek z 8 klubów, w tym reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Powa Stare Miasto, którzy zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej.

Grupa 20 zawodników UKS Powa Stare Miasto zdobyła łącznie 32 medale: 9 złotych, 13 srebrnych i 10 brązowych. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli zdobywcy dwóch złotych medali – Sylwia Horzewska, Krzysztof Gotowała, Jakub Derda oraz czyniący duże postępy Wiktor Tomczyk. Wśród najmłodszych na uznanie zasłużyli Jakub Nowak (srebro w sumo-grapplingu) oraz Damian Cwiek (brąz w sumo-grapplingu).


Zawody były rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych (kadeci, juniorzy, gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich) i sześciu konkurencjach (sumo-grappling, renraku-waza, makiwara-kumite, semi-kontakt, yakusoku-kumite, szermierka na miecze). UKS Powa jako jeden z nielicznych klubów był reprezentowany w każdej grupie wiekowej i w każdej konkurencji przez minimum jednego zawodnika.

Wszystkie dzieci zainteresowane polepszeniem swoich cech fizycznych i motorycznych zapraszamy na zajęcia do sali gimnastycznej do instruktora prowadzącego – Jarosława Wadelskiego, 6 DAN, tel.: 604 533 141.

(Gmina Stare Miasto)