KONIN – WARSZAWA. Firma Cloon wykonała prace w kaplicy Pałacu Prezydenckiego

Cloon 1

Konińska firma Cloon realizowała ostatnio prace w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Obejmowały one wykonanie nowych elementów wyposażenia, półek z ozdobnych marmurów, renowację posadzki. W trakcie realizacji tego zadania konińskich pracowników odwiedził osobiście prezydent RP Andrzej Duda. – Było to dla nas duże wyróżnienie. Prezydent interesował się tym, co robimy. I pozytywnie ocenił jakość naszego wykonawstwa – powiedział Konińskiej Gazecie Internetowej właściciel firmy Cloon Robert Popkowski.

Jak doszło do tego, że firma Cloon wykonywała tego rodzaju zlecenie? W latach 2013 – 2015 poseł Andrzej Dera miał w Koninie swoje biuro poselskie. Po nominacji na stanowisko ministra w Kancelarii Prezydenta RP Solidarna Polska z okręgu konińskiego podarowała ministrowi duże pióro z kamienia. Wykonała je firma Cloon. Pióro stoi w gabinecie ministra Andrzeja Dery. Zobaczył je kapelan prezydenta, ks. Zbigniew Kras, który poszukiwał dobrej firmy kamieniarskiej. W ten sposób nawiązał kontakt z firmą Cloon.

Robert Popkowski powiedział, że zlecenie było oryginalne i nietypowe. Należało je wykonać w krótkim czasie, bez zakłócania pracy Kancelarii Prezydenta RP. Prace przygotowawcze wykonano w firmie Cloon w Koninie oraz w zaprzyjaźnionym zakładzie kamieniarskim w Warszawie. – Poradziliśmy sobie z tym zadaniem. Wymagało to sprawności i dobrej organizacji pracy. Cieszy efekt końcowy i słowa uznania ze strony księdza kapelana. To dla nas bardzo istotne tym bardziej, że kaplica Pałacu Prezydenckiego w Warszawie to miejsce ważne i znane.

Prezydent RP Andrzej Duda z właścicielem firmy Cloon Robertem Popkowskim

Prezydentowi zakres wykonywanych prac przedstawił jego osobisty kapelan, ks. Zbigniew Kras

Widok kaplicy Pałacu Prezydenckiego

Prace musiały być wykonane w krótkim czasie

Właściciel firmy Cloon Robert Popkowski przy półkach z ozdobnych marmurów, na których stoją dary przekazane Prezydentowi RP

(zdjęcia: Kancelaria Prezydenta RP, archiwum firmy Cloon)