KRUS w KONINIE. Kierownik Katarzyna Rzepecka-Andrzejak: ,,O bezpieczeństwie pracy należy pamiętać cały rok”

10

- Życie i zdrowie rolników oraz członków ich rodzin jest najważniejsze. I dlatego o bezpieczeństwie pracy należy pamiętać cały rok – podkreśla Katarzyna Rzepecka-Andrzejak, kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Koninie. KRUS zgodnie ze swoim ustawowym obowiązkiem prowadzi działalność na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym. Edukuje i uświadamia. Placówka Terenowa w Koninie przeprowadza m.in. szkolenia, konkursy, pogadanki, pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tym roku do końca lipca zgłoszono 63 wypadki przy pracy rolniczej. To o 8 mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. – Zmniejszenie liczby wypadków to wynik tego, że rolnicy bardziej dbają o bezpieczeństwo w gospodarstwie i mają większą świadomość zagrożeń występujących podczas pracy. I za to warto im podziękować. Ale jednocześnie trzeba robić wszystko, aby tych wypadków było jeszcze mniej – mówi Katarzyna Rzepecka-Andrzejak.

Katarzyna Rzepecka-Andrzejak, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Koninie, na Dożynkach Gminno-Parafialnych w Wierzbinku