KONIN. Co zrobić, aby w regionie konińskim żyło się lepiej? Radny wojewódzki Robert Popkowski zaprosił do dyskusji wiceminister Andżelikę Możdżanowską

4

Co zrobić, aby region koniński się rozwijał, aby żyło się tu lepiej? Elementem dyskusji na ten temat była konferencja dla samorządów lokalnych z udziałem wiceminister inwestycji i rozwoju Andżeliką Możdżanowską, którą w Koninie zorganizował radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robert Popkowski, kandydat do Parlamentu Europejskiego.

Andżelika Możdżanowska przyznała, że przyszłość subregionu konińskiego to ogromne wyzwanie. I aby mu sprostać, potrzebna jest jak najszersza współpraca, efektywne wykorzystywanie funduszy europejskich, krajowych i wojewódzkich, aktywność i inicjatywa samorządów lokalnych. Z jednej strony potwierdziła, że odkrywka Ościsłowo musi być rozwijana. Ale z drugiej podkreśliła znaczenie finansowej puli z Unii Europejskiej przeznaczonej na transformację terenów górniczych. To duża szansa także dla wschodniej części Wielkopolski.

Wiceminister inwestycji i rozwoju podkreśliła znaczenie zaangażowania w rozwój subregionu przedstawicieli samorządu. W tym kontekście jako pozytywny przykład podała współpracę z radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robertem Popkowskim.