KONIN, KOŚCIELEC. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na Targach Rolniczych w Kościelcu

Targi Rolnicze w Kościelcu, 30 czerwca, zgromadziły tłumy zwiedzających. Organizatorem imprezy był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Wystawcy prezentowali m.in.: maszyny i urządzenia rolnicze, środki do produkcji rolnej i ogrodniczej, nowoczesne rozwiązania z zakresu budownictwa inwentarskiego i ochrony środowiska. Można było kupić drzewka i krzewy owocowe i ozdobne, rośliny i pnącza, architekturę ogrodową, sprzęt ogrodniczy.

W gronie instytucji związanych z rolnictwem była także Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Koninie, z kierownik Katarzyną Rzepecką-Andrzejak. Na stoisku informacyjnym KRUS oferowano m.in. materiały promujące bezpieczną pracę w gospodarstwach rolnych.

Na Targach uroczyście podsumowano XVII edycję etapu regionalnego Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Laureaci, wyróżnieni i uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez KRUS, Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Koninie, Starostwo Powiatowe w Turku, Wielkopolską Izbę Rolniczą, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Urząd Miasta i Gminy w Dobrej, Urząd Gminy w Malanowie i Urząd Gminy w Przykonie.