KONIN. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro o państwie sprawiedliwym i polskiej wersji państwa dobrobytu

6

Jeżeli Zjednoczona Prawica wygra październikowe wybory parlamentarne, chce zdynamizować budowę polskiej wersji państwa dobrobytu, służącego całemu społeczeństwu. Elementem tego programu ma być m.in. znaczące podniesienie płac. Te działania stworzą – jak to określił na spotkaniu w Koninie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro – ,,dobre perspektywy na życie”.

Przy tym Polska ma stawać się państwem sprawiedliwym. A to uzależnione jest od kontynuowania pozytywnych zmian w wymiarze sprawiedliwości. I surowego karania i utrudniania życia przestępcom. Minister Zbigniew Ziobro przywołał dane, z których wynika, że za rządów Platformy Obywatelskiej rocznie odbierano przestępcom majątek o wartości ok. 160 mln zł. Obecnie jest to wielokrotnie więcej. Do końca sierpnia 2019 roku skonfiskowano majątek o wartości ok. 3 mld 300 mln zł.

Minister sprawiedliwości otrzymał podziękowania za wspieranie działalności Ochotniczych Straży Pożarnych poprzez finansowanie zakupu sprzętu dla OSP z Funduszu Sprawiedliwości. Na spotkanie przybyli w mundurach strażacy ochotnicy z gmin regionu konińskiego.

Minister Zbigniew Ziobro poparł kandydata do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości Roberta Popkowskiego, radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Podkreślił, że praktycy znający się na gospodarce są potrzebni w Sejmie. ,,Warto postawić na niego” – powiedział, wskazując na Roberta Popkowskiego.