STARE MIASTO. Kolorowy Rajd Rowerowy

3

Zorganizowany 13 czerwca Kolorowy Rajd Rowerowy był pierwszą okazją dla mieszkańców gminy Stare Miasto do wspólnego przeżywania wydarzenia sportowego i kulturalnego, od kiedy walczymy z pandemią koronawirusa.

Wspaniała pogoda oraz moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów sprawiły, że na starcie rajdu w Żychlinie stawiło się blisko 300 cyklistów. Z dystansem 21 km zmierzyli się rowerzyści reprezentujący różne pokolenia: najstarszy miał 84 lata, najmłodszy, który pokonał trasę w foteliku rowerowym, zaledwie 2. Na mecie przy Szkole Podstawowej w Liścu Wielkim czekał na wszystkich ciepły posiłek oraz loteria nagród, gdzie główną wygraną był rower. Kolorowy rajd był zaledwie początkiem atrakcji, jakie czekały na uczestników w Liścu Wielkim.

Po sportowych emocjach przyszedł czas na najbardziej barwną zabawę tego sezonu – eksplozje kolorów. Korzenie tego święta barw i radości, podczas którego uczestnicy obrzucają się wielokolorowymi proszkami holi, sięgają Indii. Ale bardzo szybko zabawa przyjęła się również u nas. Dynamiczna muzyka oraz zaangażowanie animatorów sprawiło, że w krótkim czasie wszyscy dali się ponieść tej zabawie i z chęcią obsypywali się wielobarwnymi proszkami. Taneczne święto kolorów uświetnił swoimi występami zespół aerobikowy Lawina. Dla młodszych mieszkańców gminy organizatorzy zapewnili darmowe dmuchańce. Nieco starsi mogli oglądać atrakcje przygotowane dla nich w hali sportowej: prezentacje wschodnich sztuk walki ju-jitsu, pokazowe mecze w tenisa stołowego, dynamiczne tańce aerobikowe.