STARE MIASTO. Pogoda nie zepsuła humorów uczestników rajdu rowerowego

Rajd

Zorganizowany 28 maja Kolorowy Rajd Rowerowy był dla mieszkańców gminy Stare Miasto pierwszą tegoroczną okazją do przeżywania wspólnego wydarzenia sportowego. W imprezie wzięło udział ponad 160 uczestników, w przedziale wiekowym od przedszkolaka do szacownego emeryta. Trasa rajdu liczyła 21 kilometrów i wiodła malowniczymi drogami gminy Stare Miasto. Na mecie przy Szkole Podstawowej w Liścu Wielkim na cyklistów czekały gorące kiełbaski, kaszanki oraz ciepła herbata.

Rajd nie mógłby się odbyć bez udziału druhów strażaków. Ich duże zaangażowanie dla bezpieczeństwa i działalności na rzecz społeczności lokalnej docenił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie. Wicedyrektor tej instytucji Mariusz Seńko wręczył strażakom z OSP Lisiec Wielki profesjonalny sprzęt do ratownictwa medycznego. Później przyszedł czas na tradycyjne losowanie nagród wśród uczestników rajdu. Piękny rower, koszulki, bidony, kaski i mnóstwo innego asortymentu sportowego trafiły do szczęśliwców.

- Wasza obecność przy kapryśnej pogodzie to dla nas organizatorów największa nagroda. Dziękuję wszystkim uczestnikom rajdu za uczestnictwo. Uśmiech i zadowolenie na waszych twarzach napędza nas do działania – podkreślał wójt gminy Dariusz Puchała.

Spotkanie zakończyła Eksplozja Kolorów. Było jak zawsze mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji, kiedy uczestnicy obsypywali się proszkami holi.