STARE MIASTO. XIX Gminny Dzień Sportu

Olimpijski bieg i marsz po zdrowie – od przedszkolaka do seniora” – pod takim hasłem 12 czerwca na placu przy Szkole Podstawowej w Modle Królewskiej odbył się XIX Gminny Dzień Sportu. – Ruch jest bardzo potrzebny, a zabawa w plenerze świetnie temu sprzyja – mówił Dariusz Puchała, wójt Starego Miasta.

Niedzielne sportowe świętowanie rozpoczęła rozgrzewka przed biegami, którą poprowadziła Eliza Rybarczyk ze Szkoły Podstawowej w Żychlinie.

Miłośnicy zdrowego trybu życia rywalizowali w wielu kategoriach, zarówno wiekowych, jak i sportowych. Był sprint przedszkolaków na dystansie 100 m, bieg przełajowy – kategoria szkół podstawowych na dystansie 500 m (klasy I – III) i 1000 m (IV – VI), bieg przełajowy – kategoria klas VII – VIII na dystansie 2 km – kategoria OPEN na dystansie 5 km, marsz nordic walking na dystansie 2000 m. Sporo emocji wywołał Międzyszkolny Wyścig Rzędów, który wygrała Szkoła Podstawowa w Starym Mieście.

Promujemy aktywny tryb życia, bo ważne jest zarówno zdrowie psychiczne, jak i fizyczne – komentował wójt. – Wprawdzie staramy się być coraz bardziej eko, jednak nadal dieta nie idzie w parze z kondycją fizyczną. Trzeba o nią dbać!

Puchar Wójta Gminy Stare Miasto otrzymali:

kl. IV SP – Anna Janiak, Stanisław Przybylak

kl. V SP – Wiktoria Janiak, Oktawian Śledź

kl. VI – Klaudia Kaźmierczak, Antoni Pawlak

kl. VII – Maria Juszczak, Karol Kałużny

Kl. VIII – Wiktoria Wałęsa, Szymon Beinek

Kategoria OPEN – Katarzyna Łubik, Adrian Bońka

Marsz nordic walking – Agnieszka Karczewska, Szymon Sypniewski

Międzyszkolne Wyścigi Rzędów – punktacja łączna (drużyna klas I – III i klas IV -VIII): I miejsce – SP w Starym Mieście, II – SP w Modle Królewskiej i SP w Żychlinie, III miejsce – SP w Liścu Wielkim. Ze względu na 100-procentowe zaangażowanie wszystkich drużyn wójt gminy Stare Miasto przyznał nagrody wszystkim 6 szkołom podstawowym w gminie Stare Miasto (nagrody pieniężne na akcesoria sportowe dla szkół).

Sprint przedszkolaków (ok. 100 dzieci) był połączony z zabawami i grami przygotowanymi przez nauczycieli Przedszkola Samorządowego w Starym Mieście.

Nagroda główna (rower) powędrowała do Miłosza Szkudlarka, ucznia klasy I Szkoły Podstawowej w Starym Mieście. Wszyscy uczniowie uczestniczący w Dniu Sportu otrzymali medale i podarunki za sportową walkę.

Podczas sportowych zmagań nie zabrakło dodatkowych atrakcji w postaci pokazu brazylijskiej sztuki walki – capoeira oraz gier i zabawy dla najmłodszych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Kół Gospodyń Wiejskich z Modły Królewskiej, które przygotowało kartacze, placki ziemniaczane, pyrczok i chleb ze smalcem.

Wszystkim sportowcom kibicowali: Polski Komitet Olimpijski oraz Szkolny Związek Sportowy.