STARE MIASTO. Gmina nie zwalnia tempa i realizuje kolejne inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne

Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Stare Miasto od lat jest priorytetem dla samorządu. Tego typu inwestycje są przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby mieszkańców w zakresie dostępności do gminnego systemu oczyszczania ścieków komunalnych, ale także poprawy ich komfortu i jakości życia oraz podniesienia standardów ochrony środowiska.

- W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku 38 km kanalizacji sanitarnej, która obejmuje 11 miejscowości. Obecnie powstają kolejne odcinki kanalizacji w Żdżarach oraz Janowicach, a dzięki pozyskanym funduszom i udanym projektom kanalizacja sanitarna powstanie również w Posoce – podkreśla włodarz gminy Dariusz Puchała.

Budowa dwóch kilometrów sieci kanalizacyjnej w Żdżarach pozwoli na podłączenie się do niej 50 gospodarstw. Wartość tego zadania wynosi 683 333,33 zł i jest dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Zaawansowane roboty budowy kanalizacji sanitarnej trwają również w miejscowości Janowice (ul. Diamentowa, ul. Szafirowa, ul. Bursztynowa, ul. Brylantowa i ul. Bazaltowa). W ramach tej inwestycji wybudowane zostanie około 4,7 km sieci kanalizacji sanitarnej, na którą gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 1,5 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rozwój infrastruktury kanalizacyjnej pozytywnie wpływa na zrównoważony rozwój gospodarczy gminy. Ponadto kolejne odcinki sieci kanalizacji sanitarnej mają korzystny wpływ na ochronę wód gruntowych oraz poziom i jakość życia mieszkańców.