STARE MIASTO. Ambroży Kleks i Harry Potter na szkolnym korytarzu. Uczniowie ze Żdżar bili rekord w czytaniu na przerwie

2

Konkurs na najlepsze przebranie za postać literacką, spotkanie online z patronką szkoły – Mirą Stanisławską-Meysztowicz oraz bicie rekordu w czytaniu książek – w taki sposób Szkoła Podstawowa w Żdżarach włączyła się w międzynarodową akcję pt. „Przerwa na czytanie”.

25 października na szkolnych korytarzach w Żdżarach można było spotkać Harrego Pottera, Ambrożego Kleksa, Białą Czarownicę czy Królewnę Śnieżkę. Uczniowie z klas I – VIII wzięli udział w konkursie pt. ,,Najlepsze przebranie za postać literacką”, który został zorganizowany w ramach międzynarodowej edycji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Najlepsze stylizacje zostały nagrodzone.

W ramach akcji odbyło się również spotkanie online z patronka szkoły – Mirą Stanisławską-Meysztowicz, która mieszka w Australii i jest inicjatorką akcji „Sprzątania Świata” w Polsce. Uczniowie mogli z nią porozmawiać przez Messengera. Zadawali pytania i przesyłali pozdrowienia.

Podczas przerw uczniowie i nauczyciele bili rekord w czytaniu na przerwie. Każdy mógł wybrać swoją ulubioną książkę i przeczytać ją w wybranym przez siebie miejscu. Pomysły były bardzo oryginalne. Dzieci czytały na huśtawkach, drabinkach, poręczach, materacach i na szkolnych parapetach.