KRAMSK. Szkoła prezydenta

IS_DSC02596

Czy były prezydent Konina Kazimierz Pałasz, obecnie radny Sejmiku Wojewódzkiego Wielkopolskiego, zaszedłby tak wysoko, gdyby nie uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Anielewie? Mały Kaziu właśnie tutaj poznał smak wiedzy, nauczył się żyć w grupie, dowiedział się o innych światach. I wspomnienie dzieciństwa zapewne towarzyszy już poważnemu panu do dzisiaj.

A dzisiaj to inne szkoła, z młodymi ludźmi bardziej pewnymi siebie, obcującymi z radością z nowinkami technicznymi i chętniej czytającymi teksty w wersji elektronicznej niż papierowej.

Jak powiedziała pełniąca obowiązki dyrektora Elżbieta Chmielewska, znakomicie układa się współpraca z Radą Rodziców. Jej przewodniczącym jest Andrzej Krzymiński, zastępca – Agnieszka Krysztofik, skarbnikiem – Aneta Adamczewska, sekretarzem – Katarzyna Ciurysek. Można być zadowolonym z warunków pracy. – Sporo jest młodych nauczycieli pełnych zapału i pomysłów. Od pierwszej klasy uczymy języka angielskiego. Uczniowie mogą się sprawdzić w organizowanych przez szkołę konkursach przedmiotowych. Mają też sukcesy sportowe, nawet na szczeblu powiatowym – powiedziała dyrektor.

is_dsc02563

Picture 1 of 11

W ubiegłym roku pierwsze kroki zaczęła robić drużyna zuchowa i harcerska. Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie w mundurach zorganizowali zbiórkę żywności dla osób samotnych i starszych z terenu działania szkoły. We wcześniejszych latach zajmował się tym samorząd uczniowski. Podarunki dotarły do 15 domów. A osoby mieszkające w tych domach poczuły, że młodzi ludzie o nich pamiętają.