Wpadło 12 pijanych kierowców

kontrol1

Niestety na drogach ciągle nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Tylko w czasie trzech ostatnich dni policyjne patrole udaremniły dalszą jazdę aż 12 nietrzeźwym uczestnikom ruchu. Wśród zatrzymanych jest 8 kierowców aut osobowych i 4 rowerzystów.

Tylko w dwóch przypadkach wynik badania wskazywał u zatrzymanych poniżej promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pozostali mieli w organiźmie ponad 1 i 2 promile alkoholu. Dodatkowo jeden z zatrzymanych, 27-letni mieszkaniec gminy Mogilno, nie dość, że pijany kierował fiatem cinquecento, to jeszcze wsiadł za kółko pomimo sądowego zakazu, ważnego do października 2013 roku. Dalszą jazdę uniemożliwili policjanci także 34-letniemu mieszkańcowi powiatu słupeckiego. Mężczyzna został zatrzymany wieczorem w piątek przy ul. Spółdzielców w Koninie. Również i on kierował wbrew wydanemu przez sąd zakazowi prowadzenia pojazdów. Zakaz obowiązywał go do lutego bieżącego roku. Teraz na odzyskanie prawa jazdy 34-latek będzie musiał długo poczekać.

Zatrzymanym pijanym kierowcom policjanci zarekwirowali prawa jazdy. Odpowiedzą oni również karnie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA