ŚLESIN. Gmina ma panią skarbnik

IS_DSC02935

21 stycznia Rada Miejska na stanowisko skarbnika powołała Agnieszkę Cieślarską. Przez 7 lat była ona księgową u …księży marianów w Licheniu. A ostatnio w firmie budowlanej i transportowej. Teraz będzie nadzorować budżet samorządowy.

Na stanowiskach skarbników w gminie Ślesin zawsze były silne kobiety. I do takich zdaje się należeć kolejna samorządowa minister finansów. Do jej obowiązków będzie należało m.in. nadzorowanie i kontrola realizacji budżetu gminy, kontrasygnata czynności prawnych mogących spowodować powstanie zobowiązań pieniężnych (co oznacza, że bez jej podpisu nic istotnego z finansowego punktu widzenia nie może się stać) oraz kierowanie pracą Referatu Finansowo-Budżetowego. Jeśli pomyślnie przeszła sito konkursowe, można przyjąć, że jest komunikatywna, odporna na stres, ma umiejętność pracy w zespole i zarządzania zespołem, cechuje się systematycznością, dokładnością, odpowiedzialnością, dyspozycyjnością oraz wysoką kulturą osobistą. Bo takie m.in. były wymagania dodatkowe.

Gmina na razie obejdzie się bez sekretarza. Wymogi formalne konkursu spełnił bowiem jedynie Sławomir Dąbrowski, pełnomocnik PiS na powiat koniński ziemski. Ostatecznie nie skorzystano z jego usług.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA