PO. Platforma bez pompy

IS_DSC03093

Ze względu na poważne wyzwania w regionie okazałe obchody 10-lecia Platformy Obywatelskiej nie są wskazane. Ale trzeba o nich mówić – zauważył na konferencji prasowej poseł Tomasz Nowak. Do PO w Koninie i powiecie konińskim należy ok. 250 osób.

Poseł poruszył sprawę prywatyzacji konińskiego PKS. Do połowy lutego w Ministerstwie Skarbu mają być złożone już wiążące oferty. Czy pojawi się wśród nich oferta miasta Konina, nie wiadomo? Zainteresowanie komunalizacją jest. Natomiast, jak poinformował poseł, pismo, jakie wpłynęło do Ministerstwa, nie stanowiło formalnego wniosku. A jest on warunkiem wstępnym.

Poseł poruszył też kwestię prywatyzacji Zespołu Elektrowni PAK i kopalń. Tutaj również nie brakuje znaków zapytania. Największy dotyczy tego, czy inwestor będzie miał środki finansowe, aby zapewnić perspektywiczne funkcjonowanie największego podmiotu gospodarczego w regionie konińskim. I nie chodzi tylko o węgiel brunatny, ale też paliwo, które go za kilkadziesiąt lat zastąpi. W grę wchodzi albo atom, albo gaz.