STARE MIASTO. W zdrowym ciele ekologia

promotor5.jpg

Zespół Szkół Ekonomiczno–Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie został laureatem XII edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego “Przyjaźni Środowisku”.Certyfikat „Promotor Ekologii” i nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł odebrała dla szkoły dyrektor Anna Matczak–Gaj podczas uroczystej gali w Warszawie.

Placówka za prowadzenie działalności związanej z edukacją ekologiczną, promocją ochrony środowiska i zdrowego trybu życia, a także organizację imprez mających na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa została doceniona po raz drugi. Tym razem uznanie zdobył realizowany przez Zespół projekt „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

ZSEU w Żychlinie od wielu lat aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska. Poza szerzeniem edukacji ekologicznej oraz wiedzy z zakresu botaniki i zoologii, szkoła realizuje programy rozwijające postawy badawcze i aktywizujące młodzież do działania na rzecz środowiska. Proekologiczne przedsięwzięcia, m.in. obchody Światowego Dnia Ziemi czy sesje ekologiczne, skierowane są nie tylko do uczniów Zespołu, ale także młodzieży z innych szkół powiatu i miasta Konina. Szkoła bierze aktywny udział w Powiatowym Konkursie Ochrony Środowiska, Olimpiadzie Ekologicznej oraz w organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Konkursie Literackim „Mój las”.

(nadesłał: Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA