KONIN. Najlepsi w boksie za darmo

IS_010

Na 82. Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie, które odbędą się w dniach 1 – 5 marca w hali ,,Rondo” w Koninie, zapraszają samorządy Konina, Kleczewa, Rychwała, Kazimierza Biskupiego, Starego Miasta, Ślesina, Klub Bokserski ,,Zagłębie Konin”, Wielkopolski Okręgowy Związek Bokserski. Organizatorzy zapowiadają atrakcje nie tylko sportowe, ale także artystyczne. Najlepszych bokserów będzie można zobaczyć za darmo!

Na konferencji prasowej, 24 lutego, prezes WOZB Zdzisław Nowak poinformował, że najlepszych zawodników, po 8 w każdej kategorii wagowej, wyłoniono w wyniku turniejów kwalifikacyjnych. W samej Wielkopolsce jest 17 klubów bokserskich, w których tę dyscyplinę sportową uprawia 565 osób. Najlepsi z nich pojawią się na mistrzostwach. I będą potrzebować dopingu mieszkańców regionu konińskiego.

Pierwsze walki eliminacyjne odbędą się 2 marca w godz. 10.00 – 13.00. W tym samym dniu o godz. 17.00 nastąpi uroczyste otwarcie mistrzostw. A w godz. 17.30 – 20.00 zaplanowano drugą serię walk eliminacyjnych.

Walki finałowe rozpoczną się 5 marca, o godz. 16.00.