KOŁO, OSIEK MAŁY. Mordercą były mąż?

Zabójstwo żony

Mężczyznę podejrzanego o zabójstwo byłej żony zatrzymali policjanci z Koła. Wczoraj rano zwłoki matki w pomieszczeniu gospodarczym znalazł 18-letni syn. Tragedia wydarzyła się w Budzisławiu Starym, gmina Osiek Mały. Zatrzymanemu 37- latkowi grozi dożywocie.

Wstępne ustalenia i oględziny wskazywały, że kobieta może być ofiarą zabójstwa. Stwierdzono liczne obrażenia głowy. 35-letnia kobieta mieszkała wraz ze swoimi synami. A były mąż od dłuższego czasu wiódł własne życie.

Kryminalni ustalili, że to właśnie on może mieć związek ze zbrodnią. Od 2010 roku toczy się wobec niego postępowanie o znęcanie nad rodziną. Z posesji zniknęło też osobowe renault. Samochód znaleziono kilka kilometrów od miejsca tragedii, porzucony przy drodze.

Idąc tym tropem specjalnie powołana grupa funkcjonariuszy z Koła i Poznania sprawdziła kilkanaście miejsc, gdzie mógł przebywać mężczyzna. Wszystkie policyjne patrole otrzymały jego zdjęcie. Około godz. 16.30 na ul. Garncarskiej w Kole patrol prewencji rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli w jego torbie karabinek KBKS oraz amunicję. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie ponad 2 promile. I trafił do policyjnego aresztu. Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzić będą policjanci z Koła.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole)