SOMPOLNO. Sport z klasą

idexgrupowe1

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Sompolnie może się pochwalić wieloma osiągnięciami sportowymi. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli. Znakomicie funkcjonuje Uczniowski Klub Sportowy ,,Maraton”. Trudno by było znaleźć taki drugi w regionie konińskim. Ma nie tylko własną stronę internetową, ale też wydaje własna gazetkę. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć – znaleźć w niej można mieszkańców wielu gmin.

W szkole istnieje klasa sportowa. Oto jej prezentacja: ,,Uprawianie sportu daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia i piękne, zdrowe ciało. Ale nie tylko! Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole, umiejętności przegrywania i wygrywania z szacunkiem wobec pokonanych. To chyba dość powodów, by umożliwiać dzieciom i młodzieży realizację wspaniałej sportowej pasji”. (klasa sportowa na zdjęciach 1 – 28)

Oto przegląd najważniejszych wydarzeń z ostatnich miesięcy.

Ferie pod siatką – Skulsk 2011

Ferie zimowe młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej w Sompolnie, trenujący siatkówkę w barwach UKS „Maraton” spędzili bardzo pracowicie. Uczestniczyli w treningach przygotowujących ich do najważniejszych dla nich zawodów: Mistrzostw Powiatu w Minisiatkówce. Także podczas ferii, 1 lutego, wzięli udział w V edycji turnieju: „Ferie pod siatką – Skulsk 2011”. Ten występ, tak jak ubiegłoroczny, można zaliczyć do bardzo udanych. Dziewczęta i chłopcy w ładnym stylu pokonali wszystkich przeciwników i zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. (zdjęcia 29-43)

Wysokie miejsca Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w klasyfikacji sportowej

16 lutego w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ślesinie odbyło się podsumowanie sportowej rywalizacji szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego. Na uroczystości wręczono nagrody za najlepsze wyniki sportowe zawodnikom, trenerom oraz szkołom.
Starosta Stanisław Bielik złożył serdeczne gratulacje oraz podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sportowych sukcesów powiatu. Rok 2010 był pomyślny dla naszych sportowców – tak podsumowała ubiegłoroczne osiągnięcia sportowe powiatu wicestarosta Małgorzata Waszak. – Ponad 130 finałów powiatowych w różnych dyscyplinach sportu zapewniło kibicom w ubiegłym roku wiele emocji. O tym, że powiat koniński zalicza się ścisłej czołówki sportowej województwa wielkopolskiego świadczy też zajęcie 5 miejsca w klasyfikacji wszystkich powiatów województwa wielkopolskiego.
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Sompolnie został nagrodzony okolicznościowymi statuetkami za wysokie miejsca w klasyfikacji sportowej szkół powiatu konińskiego: podstawowych – II miejsce i gimnazjów – III miejsce. Nagrody z rąk starosty konińskiego Stanisława Bielika odebrał dyrektor placówki Marek Wiśniewski. (zdjęcia 44-53)

Siatkarki-gimnazjalistki wicemistrzyniami

19 stycznia w Wilczynie odbyły się Mistrzostwa Gimnazjów Powiatu Konińskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody tej rangi są zawsze wielkim świętem siatkówki, dla Gimnazjum w Sompolnie szczególnie, gdyż po 3 latach przerwy drużyna dziewcząt znalazła się w rozgrywkach finałowych. Zawodniczki z Sompolna nie przestraszyły się rywalek, w grupie pokonały: Gimnazjum w Kleczewie i Gimnazjum w Rychwale, zajmując pierwsze miejsce i awansując do ścisłego finału. Tu przyszło im grać z wielokrotnymi mistrzyniami powiatu, gospodyniami zawodów – Wilczynem. Po ładnej grze (prowadziły w pierwszym secie 5:0) uległy faworytkom i zostały wicemistrzyniami powiatu. Skład drużyny: Oktawia Wojasińska, Marta Laskowska, Weronika Skarupa, Paulina Stanisławska (atakujące), Justyna Bartosik, Kinga Przybysz (wystawiające), Marta Brochocka (libero), Joanna Jarońska, Oliwia Kaczmarek, Agnieszka Antecka, Justyna Pszczolińska, Dominika Nadlewska (rezerwa). Oprócz bardzo dobrze grających uczennic z klas II i III, swój wkład w końcowy wynik miały dziewczyny z klasy I sportowej. (zdjęcia 54-65)

VII Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli

21 stycznia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sompolnie odbył się VII Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Konińskiego. Impreza miała na celu popularyzację siatkówki wśród nauczycieli, a także propagowanie i zachęcenie poprzez własny przykład do uprawiania sportu i czynnego spędzania czasu wolnego. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje gmin: Golina, Krzymów, Rychwał, Rzgów oraz gospodarze.

Imprezę otworzył przedstawiciel Starostwa Powiatowego Sebastian Tołoczko. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Drużynę nauczycieli z gminy Sompolno czynnie wspomagał burmistrz Andrzej Kossowski. Większość meczów miała dramatyczny przebieg, a pojedynki stały na wysokim poziomie.

Bezkonkurencyjni w turnieju okazali się zawodnicy reprezentujący gminę Rychwał (wygrali wszystkie mecze). II miejsce zajęła Golina, III – Rzgów, IV – ,,Nauczyciele” z gminy Sompolno, V – gmina Krzymów (zwycięzcy z ubiegłego roku). Na zakończenie imprezy burmistrz Sompolna Andrzej Kossowski i dyrektor szkoły Marek Wiśniewski wręczyli wszystkim uczestnikom turnieju okolicznościowe puchary. (zdjęcia 66-93)

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Warcabach

9 listopada 2010 r. w Ślesinie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Warcabach. Do zawodów przystąpiło ok. 100 zawodników i zawodniczek. Szkołę Podstawową w Sompolnie reprezentowała Mirela Graczyk i Patrycja Rybarczyk, a Gimnazjum – Kinga Przybysz i Bartosz Śliwicki. Po bardzo zaciętych pojedynkach Mirela i Kinga zajęły w swoich kategoriach II miejsca. (zdjęcia 94-96)

I w szachach

Szachy to królowa gier. 5 listopada w Domu Kultury w Ślesinie po raz kolejny spotkali się najlepsi zawodnicy szkół podstawowych i gimnazjów
z terenu powiatu konińskiego. Organizatorami Mistrzostw byli: Star
ostwo Powiatowe w Koninie oraz Klub Szachowy „Gambit” ze Ślesina. Sędzią głównym zawodów był Robert Majdecki. Szkołę Podstawową w Sompolnie reprezentowali: Sylwia Zabłocka, Mirela Graczyk, Witold Lewandowski i Kamil Wiliński. Mistrzynią powiatu został Sylwia Zabłocka. Wygrała w ładnym stylu wszystkie 7 rund. (zdjęcia 97-100)

(teksty i zdjęcia przekazał Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Sompolnie, opracowanie – KGI)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA