KONIN, KLECZEW, KRAMSK, STARE MIASTO. Od kradzieży do potrącenia 12-latki

logo_konin_95

Policjanci z Komisariatu Policji w Koninie ustalili mężczyznę, który wybił szyby w samochodzie hyndai zaparkowanym przy jednej z ulic w starej części Konina. Najprawdopodobniej powodem złości 37-latka, były wzajemne oskarżenia pomiędzy jego bliskimi a znajomą. Pokrzywdzona starty oszacowała na kwotę 2 tys. zł. Sprawca odpowie za uszkodzenia mienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kleczewie zatrzymali 38-latka, który z sąsiedzkiej posesji zabrał quada wartości ponad 900 zł. Pojazd policjanci odzyskali i przekazali pokrzywdzonej. Natomiast 38-latek odpowie za kradzież.

Wczoraj zgłoszono włamanie do sklepu przy ul. Błaszaka w Koninie. Sprawcy ukradli alkohole, papierosy i słodycze. Przy ul. Zakole przy pomocy dopasowanego klucza włamano się do schowka w klatce schodowej bloku, skąd skradziono komplety sprzętu narciarskiego i artykuły chemiczne.

W Starym Mieście przy ul. Wierzbowej uszkodzono zaparkowany tam mercedes. Dziś nad ranem zgłoszono kradzież z ul. Kurpińskiego w Koninie samochodu marki audi 80.

Na drogach miasta i powiatu konińskiego doszło do wypadku i 6 kolizji. Po godzinie16.00 w Kramsku przy ul. Kościelnej autobus potrącił miejscową 12-latkę, która idąc chodnikiem weszła na jezdnię najprawdopodobniej wprost pod jadący pojazd. Dziewczynka z obrażeniami ciała i wstrząśnieniem mózgu została przewieziona do szpitala.

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy fiata i 2 pijanym rowerzystom. Przeprowadzili 17 interwencji.

(źródło: KMP w Koninie)