GOLINA (PRZYJMA). Droga Jana Pawła II do świętości

IS_100_0401

Jak rozbudzać u dzieci i młodzieży zainteresowania czytelnicze, co zrobić, aby młodzi ludzie polubili książki? Biblioteka Publiczna w Przyjmie zachęca do tego m.in. poprzez głośną lekturę, opowiadania, pogadanki, spotkania autorskie czy pokazy multimedialne. Zajęcia przeprowadzone przez bibliotekarkę Annę Nawrocką przybliżyły postać Papieża Jana Pawła II.

28 i 30 marca w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie odbyła się lekcja biblioteczna połączona z prezentacją multimedialną na temat życia oraz drogi do świętości kardynała Karola Józefa Wojtyły, arcybiskupa krakowskiego. Był on pierwszym i jedynym Polakiem – głową Kościoła katolickiego. Na papieża wybrano go na konklawe 16 października 1978 roku, po nagłej śmierci jego poprzednika Jana Pawła I. Kardynał Karol Wojtyła był nie tylko duchownym, ale także filozofem, poetą i dramaturgiem, pedagogiem, a w młodych latach aktorem.

Dnia 1 maja będziemy przeżywać ważne, radosne wydarzenie – beatyfikację Ojca Świętego. Przewodził on Kościołowi Powszechnemu i umacniał w wierze przez 27 lat.

Uczniowie klas O – VI w wielkim skupieniu obejrzeli oraz wysłuchali pokazu multimedialnego przygotowanego przez bibliotekarkę. Doskonale znali odpowiedzi na postawione pytania. Ponadto mogli zapoznać się z wybranymi publikacjami na temat Jana Pawła II. Dodatkowo 5- i 6-latkowie pokolorowali kontury rysunków związane z Ojcem Świętym.

Bibliotekarka bardzo dziękuje: Agnieszce Borowskiej, Magdalenie Lewandowskiej, Anecie Nowak, Sylwii Orchowskiej, Annie Podemskiej, Ewie Wendt i Marcinowi Ziemniczakowi za możliwość przeprowadzenia zajęć.

(nadesłała: Anna Nawrocka)