KOŁO. KŁODAWA. Złodziejstwo na …unijną dotację

Starsze panie z Koła i Kłodawy wpuściły do mieszkań obce kobiety i straciły biżuterię oraz pieniądze. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi pojawiającymi się przed drzwiami naszych domów i mieszkań.

W dwóch miejscach na terenie powiatu kolskiego starsze panie wpuściły do mieszkań nieznane kobiety, które je okradły. Przy ul. Broniewskiego w Kole zjawiły się dwie kobiety podające się za pracownice spółdzielni mieszkaniowej. Pod pretekstem sprawdzenia wycieku wody weszły do środka. Ich wizyta zakończyła się zniknięciem złotej biżuterii o wartości 1,6 tys. zł. Dwie godziny wcześniej również dwie złodziejki oferujące fikcyjne unijne dotacje na remonty zostały wpuszczone do domu przy ul. Przedeckiej w Kłodawie. Fałszywymi informacjami tak zaabsorbowały właścicielkę, że nawet nie zauważyła, kiedy ukradły pieniądze. Dopiero po ich wyjściu starsza pani odkryła, że rodzinna kasa pomniejszyła się o blisko 6,5 tys. zł.

Policja apeluje do wszystkich, którzy mają kontakt z osobami starszymi, mieszkającymi samotnie, aby rozmawiać i ostrzegać ich przed podobnymi sytuacjami. Pod żadnym pozorem nie należy wpuszczać obcych do domów czy mieszkań.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole)