RZGÓW. Samorządowe królestwo PiS

Na stanowisko sekretarza gminy Rzgów został wybrany Waldemar Marciniak, mieszkaniec Sompolna (były zastępca burmistrza miasta), radny powiatowy, działacz Prawa i Sprawiedliwości. Wójt Andrzej Grzeszczak też należy do tej partii. I ma za sobą większość w Radzie Gminy. Hip, hip, hurra – PiS całą władzę w gminie Rzgów ma!!!

Doszło więc do wyjątkowej sytuacji w regionie konińskim. Rzgów jest pierwszą gminą, w której w pełni rządzi Prawo i Sprawiedliwość. I będzie można sprawdzić, jak realizuje program samorządowy, z jaką ta partia startowała w ubiegłorocznych wyborach.

Wyjątkową sytuacją jest też wybór na stanowisku sekretarza osoby tak jednoznacznie kojarzącej się z konkretną partią polityczną. W Ślesinie właśnie z tego powodu tego stanowiska nie dostał Sławomir Dąbrowski, inny działacz PiS. Burmistrz Mariusz Zaborowski uznał, że urzędu nie powinno się łączyć w odbiorze społecznym z konkretną opcją partyjną.

Waldemar Marciniak będzie więc musiał powstrzymać swój temperament polityczny. Bo jednak zostanie sekretarzem gminy. I jego wystąpienia publiczne będą kojarzone przede wszystkim z tym stanowiskiem i z Urzędem Gminy w Rzgowie. Realiów się nie przeskoczy.

O funkcję sekretarza gminy Rzgów ubiegał się również Piotr Kupski, były sekretarz w Urzędzie Gminy i Miasta w Rychwale. Ale przegrał z Waldemarem Marciniakiem.