KONIN. Pasja i Wielki Tydzień

Prezydent Konina, Konińskie Towarzystwo Muzyczne i Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Koninie w ramach cyklu ,,Muzyka w ratuszu’’ zapraszają na niezwykły spektakl słowno-muzyczny ,,Pasja XXI wieku’’, który rozpocznie Wielki Tydzień przed Wielkanocą. Jest to multimedialne misterium oparte na zabytkowych pieśniach liturgicznych, które sięga równocześnie po współczesne (muzyczne i wizualne) formy wyrazu.

Historia, którą opowiada, ma charakter uniwersalny, metafizyczny i refleksyjny. Przez ponad godzinę „PASJA XXI” wciąga widza w opowieść o ludzkich wyborach i ich konsekwencjach. Narracja widowiska rozpoczyna się od historii o upadku pierwszych ludzi, dalej prowadzi przez tytułową Pasję, mając swój finał we współczesnych realiach.

Spektakl wykonuje ponad trzydziestoosobowy zespół – ,,Angelus Silesius Ensemble’’, pod kierownictwem dyrygent Barbary Szarejko. Obok solistów, chóru i kwartetu smyczkowego na scenie pojawią się instrumenty elektroniczne, etniczne oraz jazzowa sekcja rytmiczna. Całości dopełnią wizualizacje, klipy oraz obrazy z kanonu malarstwa europejskiego. Spektakl miał swoją premierę pod patronatem Filharmonii Wrocławskiej w 2006 roku. Od tej pory był wielokrotnie prezentowany w salach widowiskowych, kościołach i innych – niezwykłych czasami – sceneriach.

Organizatorzy serdecznie zapraszają w Wielki Poniedziałek – 18 kwietnia do kościoła p.w. św. Maksymiliana Kolbe w Koninie na godz. 19.00 na koncert ,,Pasja XXI’’ wieku. Wstęp jest wolny.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA