SOMPOLNO. Zniszczył obraz w świątyni

paragrafw

Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie zatrzymali 15-latka odpowiedzialnego za włamanie i zniszczenia dokonane wewnątrz zabytkowej kaplicy w Sompolnie. Tłumaczył, że w ten sposób chciał wyładować swoje emocje. Sprawa nastolatka zostanie przekazana do sądu dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Sprawca kopiąc w drzwi zabytkowego drewnianego kościoła wyważył je, wszedł do środka i zniszczył obraz wiszący na ścianie, drewniany krzyż, drewniane świecznik oraz poprzewracał wazony z kwiatami Wychodząc z kaplicy zabrał z sobą świecznik i gaśnicę przeciwpożarowa, którą opróżnił i porzucił wraz ze świecznikiem już w drodze do domu.

Policjanci powiadomieni o zdarzeniu przez jednego z zamieszkującego w pobliżu mężczyznę, natychmiast zajęli się sprawą. Funkcjonariusze dodarli do miejscowego 15-latka odpowiedzialnego za włamanie i zniszczenia. W trakcie wyjaśniania całej sprawy policjanci ustalili, że sprawca wcześniej spotkał się z kolegami, z którymi pił alkohol. Jak wyjaśnia nieletni, zły na kolegów, chciał wyładować swoje emocje, dlatego całą agresję skierował na napotkany po drodze kościół. Straty przez parafię wstępnie zostały oszacowane na około 10 tysięcy złotych.

Po zebraniu całości materiału dowodowego, funkcjonariusze sprawę przekażą do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, przed którym 15-letni mieszkaniec Sompolna odpowie za kradzież z włamaniem i uszkodzenie mienia.

(źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA