KONIN. Bezpieczne wakacje nie tylko w Szkole Podstawowej nr 9

bezpwak4

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, którzy dziś zakończyli rok szkolny, a rozpoczynają wakacje, konińska Policja przygotowała poradnik ”Bezpieczne Wakacje – Lato 2011”. Kolorowe ilustracje opracowane przez Wydział Prewencji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie trafiły w ręce wszystkich pierwszoklasistów podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. W Szkole Podstawowej nr 9 w Koninie publikacje najmłodszym wręczyli: zastępca prezydenta miasta Konina Dariusz Wilczewski i komendant miejski policji w Koninie mł.insp. Jarosław Rzymkowski.

Kolorowe ilustracje przypominają o bezpiecznym i prawidłowym zachowaniu się nad wodą, w górach, podczas spotkania z obcą osobą. Krótkie opisy wskazują, jak należy zachować się gdy atakuje pies, o czym pamiętać podczas zabawy na podwórku i gdy dziecko samo pozostaje w domu. Poradnik zawiera również najważniejsze numery  telefonów alarmowych. Książeczki te trafiły do blisko 700 pierwszoklasistów konińskich szkół kończących rok szkolnych i ponad 400 dzieci z gmin powiatu konińskiego.

Do szkół został również skierowany apel adresowany do uczniów i ich rodziców o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

Publikacje te są uwieńczeniem całorocznej pracy policjantów z dziećmi w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa i jedną z wielu form wspólnej pracy profilaktycznej.

(źródło: KMP w Koninie)