SOMPOLNO (MĄKOLNO). IX SALVE, czyli motory, modlitwa i Sztywny Pal Azji

10 lipca w Mąkolnie motocykliści z całego kraju spotkają się na IX SALVE IX, czyli modlitewno-muzycznym spotkaniu. Organizowane jest tylko raz w roku. Na zlot może dotrzeć nawet ponad tysiąc motocykli.

Impreza rozpocznie się o godz. 11.30 w Mąkolnie koło Sompolna. SALVE to spotkanie motocyklowe z mszą św., podczas której uczestnicy modlą się za udany sezon, ale także za motocyklistów, który zginęli w wypadkach oraz ich rodziny. Po zakończonej mszy św. następuje też poświęcenie motocykli.

W tym roku po Mszy św. w Mąkolnie w wielkiej paradzie przejedziemy do Sompolna, gdzie ok. 14.00 odbędzie się koncert znanej rockowej grupy – Sztywny Pal Azji – mówi Paweł Walendowski, współorganizator motocyklowego spotkania.

SALVE odbywa się co roku w innym miejscu – zazwyczaj w diecezji kaliskiej, w ten sposób organizatorzy chcą uatrakcyjnić formułę spotkań. W tym roku przypadło na Mąkolno w powiecie konińskim (diec. włocławska), ponieważ duża grupa uczestników z Mąkolna uczęszczała na te spotkania i organizatorzy zgodzili się na zorganizowanie tego zjazdu właśnie w tej miejscowości. Na motocyklu jeździ też proboszcz parafii ks. Jan Frączek.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Koninie)