GOLINA. Dzień Patrona w Gimnazjum

IS_dzien patrona 002

Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie obchodziło Święto Patrona Szkoły. Dzień ten był naprawdę wyjątkowy i świąteczny, uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie oraz pracownicy placówki. Podczas uroczystego apelu w szkolnej auli zgromadzeni wysłuchali przemówienia dyrektora Jana Kasprzaka oraz przypomnieli sobie biografię Mikołaja Kopernika przygotowaną przez prowadzące: E. Musialik oraz P. Owczarek. Po części oficjalnej wystąpił szkolny kabaret INNI.

W tym dniu odbył się konkurs wiedzy o życiu i pracy Mikołaja Kopernika. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas pod opieką wychowawców. Jury pod przewodnictwem J. Polichnowskiej przyznało: wśród klas I: I miejsce klasie I D, II – klasie I C, III – klasie I E; wśród klas II: I miejsce klasie II F, II – klasie II B, III – klasie II A; wśród klas III: I miejsce klasie III B, II – klasie III F, III – klasie III C.

W konkursie, który odbył w auli uczniowie prezentowali krótkie scenki dotyczące Mikołaja Kopernika.. Komisja w składzie: R. Jędro-Kozioł i P. Kierzek wyróżniła:klasy I: I miejsce zdobyła klasa I E, II – klasa I B, III – klasa I D; klasy II: I miejsce zdobyła klasa II A, II – klasa II C, III – klasa II E; klasy III: I miejsce zdobyła klasa III F, II – klasa III B, III – klasa III C.

W ramach obchodów Dnia Patrona odbyły się również Mistrzostwa Gimnazjum w Unihokeju. Zawody rozgrywały się na sali gimnastycznej. Poszczególne klasy reprezentowały 6-osobowe składy (4 chłopców i 2 dziewczynki ), które miały własną nazwę drużyny i okrzyk sportowy związany z Mikołajem Kopernikiem. W klasach pierwszych zwyciężyła klasa I E ( M. Czajka, M. Nowak, J. Kasprzyk, A. Zińkowski, M. Gołdyn, P. Waliszewska), drugie miejsce zajęła klasa I D, natomiast na trzecim miejscu podium uplasowała się klasa I C. W klasach drugich pierwsze miejsce zajęła klasa II C ( M. Bartczak, A. Dylewski, D. Michalak, K. Nowak , A. Ciecholewska, N. Dybczak), na drugim miejscu uplasowała się klasa II B , trzecią lokatę zdobyła klasa II E. W klasach trzecich zwyciężyła klasa III E (M. Malant, M. Koliński, M. Krakowski, M. Sieczka, J. Kolińska, P. Krakowska), drugie miejsce zajęła klasa III G, na trzecim miejscu podium znalazła się klasa III F.

W konkursie na najbardziej oryginalną gazetkę klasową dotyczącą Patrona Szkoły, komisja w składzie: p. Karpińska i p. Zellek wyróżniła trzy prace. I miejsce klasa II C, II – klasa III B, III – klasa III C.

Tak minęła kolejna rocznica nadania szkole w Golinie im. Mikołaja Kopernika. Wszyscy bawili się świetnie, biorąc udział w konkursach i grach, a młodzież została nagrodzona dyplomami.

Koordynatorzy obchodów: Patrycja Majchrzak i Robert Iwiński