KRAMSK. Ukradł 280 zł – pójdzie do więzenia

Policjanci z Posterunku Policji w Kramsku zatrzymali mężczyznę, który w miniony weekend włamał się do pokoju w pensjonacie znajdującym się na terenie gminy Kramsk i ukradł pieniądze oraz laptopa. Jak się okazało, zatrzymany był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zabrzu. Po przedstawieniu 23-latkowi zarzutu został on przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną za wcześniej popełnione przestępstwo karę.

W nocy z soboty na niedzielę jeden z gości pensjonatu zgłosił, że z wynajmowanego pokoju ukradziono mu pieniądze i torbę z laptopem. Do zdarzenia doszło w czasie, gdy zgłaszającego nie było w pokoju hotelowym.

Gdy policjanci przybyli na miejsce, ustalili, że sprawca najprawdopodobniej wszedł do środka na tzw. „pasówkę”. W budynku pensjonatu w salonie gier znaleziono ukrytego laptopa, a użyty do działań pies tropiący doprowadził do innego z gościnnych pokoi. W środku policjanci zastali trzech młodych mężczyzn. Funkcjonariusze ustalili, że to właśnie jeden z nich otworzył drzwi i zabrał znajdującą się w środku torbę z laptopem. Dzień wcześniej z tego samego pomieszczenia wyniósł również 280 zł, które zaraz przeznaczył na alkohol.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie, funkcjonariusze ustalili, że jest on także poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zabrzu nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Młody mieszkaniec Zabrza tym razem usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, przestępstwa zagrożonego karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z nakazem sądu już najbliższe dni i miesiące spędzi w zakładzie karnym, gdzie odbędzie zasądzoną karę za wcześniej popełnione przestępstwo.

(źródło: KMP w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA