KONIN. Freedom II

W piątkowy wieczór (13 stycznia) sala widowiskowa DK Oskard pękała w szwach. Setki młodych i trochę starszych koninian nie szczędziło braw i okrzyków zachwytu adresowanych do twórców niecodziennego przedsięwzięcia zatytułowanego FREEDOM KONIN II. Kryje się pod tym zrealizowany z udziałem blisko 50 osób film promujący miasto. Ale jest to promocja specyficzna - Konin oczami młodych, aktywnych, mających sporo do powiedzenia uczniów i studentów konińskich szkół i uczelni.

Na scenie pojawili się najpierw reprezentanci sportów, uznawanych za ekstremalne – trial, skateboard, parkour / freerunning / tricking, a także break dance i C-walk. Znakomity obraz współczesnego młodego człowieka, jego otoczenia zaprezentowali członkowie grupy artystycznej Afera, złożonej ze studentów PWSZ. Było szybko, interesująco i widowiskowo. A przede wszystkim spontanicznie. Z tekstów hip-hopowych wynikał zdecydowany protest przeciwko powszechnie panującym stereotypom.

Wieczór zakończył pokaz na dużym ekranie filmu FREEDOM KONIN II, będącego swoistym manifestem, w zdecydowany sposób zaprzeczający postawom tzw. haterów – ludzi narzekających, że w Koninie nic się nie dzieje, że jest to miasto, w którym nic nie można zrobić. Film spotkał się z olbrzymim aplauzem widzów, a jego twórcy, podobnie jak i uczestnicy wieczoru, nagrodzeni zostali rzęsistymi brawami.

(źródło: www.konin.pl)