KAWĘCZYN (TOKARY). Konkurs Matematyczny

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

22 maja Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych była gospodarzem IX Gminnego Konkursu Matematycznego. Został on zorganizowany przez Dorotę Czerniak, nauczycielkę matematyki w tej szkoły. Zadania konkursowe przygotowała Anna Paczkowska, nauczycielka Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie. I miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej im. płk pil. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie: Dawid Przybylak.

W konkursie wzięło udział 12 najlepszych matematyków z czterech szkół podstawowych z terenu gminy Kawęczyn: ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie, Szkoły Podstawowej w Kowalach Kolonii, Szkoły Podstawowej im. płk pil. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych. Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali test składający się z pięciu zadań otwartych.

Po poprawieniu prac uczniów i podliczeniu punktów okazało się, że I miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej im. płk pil. St. J. Skarżyńskiego w Skarżynie: Dawid Przybylak. Opiekunem była Elżbieta Linka. II miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie: Aleksandra Bednarkiewicz. Opiekunem była Ilona Froncala. III miejsce zajęło ex aequo troje uczniów: Patrycja Szajrych i Błażej Migdalski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych oraz Aleksandra Jaros ze Szkoły Podstawowej w Kowalach Kolonii. Opiekunami tych uczniów były: Dorota Czerniak oraz Joanna Jaros.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki, a pozostali uczestnicy konkursu – dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki. Opiekunowie, którzy przygotowali uczniów do konkursu, otrzymali podziękowania w formie dyplomów. Dzięki uprzejmości dyrektor Ewy Wojtczak, uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Organizatorzy dziękują serdecznie za udział w IX Gminnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas szóstych i zapraszają do dalszej współpracy.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA