KONIN. 33. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca – wyniki

Znane są już wyniki 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Znakomicie zaprezentowali się w nim młodzi artyści z regionu konińskiego. Gratulujemy im i wszystkim pozostałym wykonawcom.

————————————————–

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI ARTYSTYCZNEJ FESTIWALU DZIECI ŚPIEWAJĄCYCH 33. MIĘDZYNARODOWEGO DZIECIĘCEGO FESTIWALU PIOSENKI I TAŃCA KONIN 2012 z dnia 02.06.2012 r.

Jury 33. MIĘDZYNARODOWEGO DZIECIĘCEGO FESTIWALU PIOSENKI I TAŃCA w Koninie dziękuje wszystkim wykonawcom za przygotowania i udział w Festiwalu Śpiewających Dzieci. Wasz sukces, to sukces Festiwalu, który trwa już 33 lata.Jest to konkurs najwyższej rangi w Polsce, a także poza granicami kraju. Prestiżu dodaje również KONIN BAND ORCHESTRA,akompaniująca solistom. Jury pragnie podkreślić wysoki poziom aranżacji i wykonania utworów przez Orkiestrę obchodzącą w tym roku jubileusz 5 – lecia. Ponieważ wspólnie zabiegamy o wartościową piosenkę,dbajmy o kolejne pokolenia młodych Polaków, o ich wrażliwość i muzykalność. Zwracamy się z prośbą do wszystkich kompozytorów i autorów tekstów o pisanie i nadsyłanie nowych piosenek dla dzieci i młodzieży. Niech piosenka będzie naszą pasją i miłością !

Komisja Artystyczna w składzie:
Zbigniew Górny – dyrygent, kompozytor, aranżer – Poznań

Anna Serafińska – wokalistka jazzowa, pedagog, doktor w dziedzinie śpiewu rozrywkowego – Warszawa
Joanna Matraszek – solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, pedagog – Warszawa
Mieczysław Szcześniak – wokalista, kompozytor, aranżer – Warszawa
Janusz Tylman – muzyk, aranżer, kompozytor, przewodniczący jury – Warszawa
Ryszard Piotrowski – sekretarz jury – Konin

Postanowiła przyznać APLAUZY. Otrzymują je:

W kategorii DO 9 LAT

WYRÓŻNIENIE - GABRIELA BALCEREK (9 lat)
reprezentujący/a Studio Wokalne przy Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim.
Nagroda rzeczowa (piłka)
WYRÓŻNIENIE - ALEKSANDER KLEMBALSKI (6 lat)
reprezentujący/a Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie
Gra piłkarzami – od firmy RABA

BRĄZOWY APLAUZ - JULIA SOBIERAJ (9 lat)
reprezentująca Centrum Kultury 105 w Koszalinie

nagroda w wysokości 500 zł, od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

SREBRNY APLAUZ - ALICJA JACIUBEK (6 lat)
reprezentujący/a Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie
nagroda w wysokości 650 zł, od Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin S.A oraz dyplom od ZE PAK

ZŁOTY APLAUZ – KINGA ŻELICHOWSKA (8 lat)
reprezentujący/a Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie
nagroda w wysokości 760 zł, od Urzędu Miejskiego w Koninie

W kategorii 10 – 11 LAT

WYRÓŻNIENIE - JULIA MARCINKOWSKA (11 lat)
reprezentujący/a Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie
Gra piłkarzami – od firmy RABA

BRĄZOWY APLAUZ - ZUZANNA STOLAREK (11 lat)
reprezentujący/a Słubicki Miejski Ośrodek Kultury w Słubicach
nagroda w wysokości 500 zł, od Urzędu Miejskiego w Koninie

SREBRNY APLAUZ - MARYSIA LEWANDOWSKA (11 lat)
reprezentujący/a Społeczne Ognisko Muzyczne w Koninie
nagroda w wysokości 650 zł, od Urzędu Miejskiego w Koninie

ZŁOTY APLAUZ - PIOTR ZUBEK (11 lat) z Warszawy
nagroda w wysokości 760 zł, od Konińskiego Domu Kultury oraz Rower od firmy ,,Hydrostal”

Nagroda w wysokości 400 zł od KONIN BAND ORCHESTRA
dla EMILIA NIKIEL (10 lat)
reprezentujący/a Centrum Kultury w Sycowie

W kategorii 12 – 13 LAT

WYRÓŻNIENIE - JULIA LEŚNIEWSKA (13 lat)
reprezentujący/a Samorządową Agencję Promocji i Kultury w Szczecinku

BRĄZOWY APLAUZ – ALEKSANDRA GOLEC (13 lat)
reprezentujący/a Zespół Szkół nr 14 w Gdyni
nagroda w wysokości 500 zł, od Konińskiego Domu Kultury

SREBRNY APLAUZ – KAROLINA KAMIŃSKA (13 lat)
reprezentujący/a Studio Piosenki „Beciaki” w Suwałkach
nagroda w wysokości 650 zł, od Konińskiego Domu Kultury

ZŁOTY APLAUZ - ZUZANNA ROSA (12 lat)
reprezentujący/a Klub Osiedlowy „Wola Duchacka” w Krakowie
nagroda w wysokości 760 zł, od Urzędu Miejskiego w Koninie

W kategorii 14 – 16 LAT

Nagrodę Honorową Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód „KRYSZTAŁOWY MIKROFON” dla najlepszego wykonawcy z krajów wschodnich otrzymuje

- LIDIA VASYLKIV (15 lat)
reprezentujący/a Dolinski Dom Kultury – Trostjanec (Ukraina)

WYRÓŻNIENIE – LIDIA VASYLKIV (15 lat)
reprezentujący/a Dolinski Dom Kultury- Trostjanec (Ukraina)

BRĄZOWY APLAUZ - EMILIA HAMERLIK (16 lat)
reprezentujący/a Studio Piosenki Tańca FART w Bielawie
nagroda w wysokości 500 zł, od Urzędu Miejskiego w Koninie

SREBRNY APLAUZ - AGATA WILANT (15 lat)
reprezentujący/a Trzcianecki Dom Kultury w Trzciance
nagroda w wysokości 650 zł, od Konińskiego Domu Kultury

ZŁOTY APLAUZ - MAJA GAWŁOWSKA (15 lat)
reprezentujący/a Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wlkp.
nagroda w wysokości 760 zł, od Konińskiego Domu Kultury
oraz Zestaw biżuterii ze szkła od Pracowni Artystycznej ,,Margot”

W kategorii ZESPÓŁ WOKALNY DO 12 LAT

WYRÓŻNIENIE nie przyznano

BRĄZOWY APLAUZ - dla zespołu „DO RE MI” z Ungheni (Mołdawia)
nagroda w wysokości 600 zł, od Urzędu Miejskiego w Koninie

SREBRNY APLAUZ - dla zespołu „BUZIAKI”
reprezentującego Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie
nagroda w wysokości 750 zł, od Konińskiego Domu Kultury

ZŁOTY APLAUZ - dla zespołu „FANTAZJA”
reprezentującego Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
nagroda w wysokości 900 zł, od Konińskiego Domu Kultury

W kategorii ZESPÓŁ WOKALNY 13 -16 LAT

WYRÓŻNIENIE – dla zespołu „BECIAKI 2012”
reprezentującego Studio Piosenki „Beciaki” w Suwałkach

BRĄZOWY APLAUZ - dla zespołu „GRANDA”
reprezentującego Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie
nagroda w wysokości 600 zł od Konińskiego Domu Kultury

SREBRNY APLAUZ – dla zespołu THE SONG STUDIO “KEBERIOKST”
reprezentującego Centrum Młodzieży – Klaipeda (Litwa)
nagroda w wysokości 750 zł od Konińskiego Domu Kultury

ZŁOTY APLAUZ - dla zespołu „RYTMOS”
reprezentującego Słubicki Miejski Ośrodek Kultury w Słubicach nagroda w wysokości 900 zł od Urzędu Miejskiego w Koninie

GRAND PRIX 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2012 w kategorii PIOSENKA do lat 12

otrzymuje Zespół wokaln y „THE SONG STUDIO “KEBERIOKST”
reprezentujący Centrum Młodzieży – Klaipeda (Litwa)
nagroda w wysokości 1200 zł od Urzędu Miejskiego w Koninie

Nagroda Specjalna Zbigniewa Górnego
Zaproszenie do udziału w koncercie Zbigniewa Wodeckiego
w dniu 24.11.2012 r. w Poznaniu
dla AGATY WILANT (15 lat) reprezentujący/a Trzcianecki Dom Kultury w Trzciance

Nagroda Specjalna Zbigniewa Górnego
Zaproszenie do udziału w koncercie gali familijnej
w dniu 9.09.2012 r. w Poznaniu
dla PIOTRA ZUBKA (11 lat) z Warszawy

——————————–

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY KONKURSU NA PIOSENKĘ DZIECIĘCĄ I MŁODZIEŻOWĄ KONIN 2012

Zgłoszono 3 propozycje konkursowe.

JURY W SKŁADZIE:
ANNA SERAFIŃSKA - Warszawa
JANUSZ TYLMAN - przewodniczący jury - Warszawa
RYSZARD PIOTROWSKI - Konin
DANUTA NOWICKA – sekretarz jury - Konin

postanowiło przyznać III nagrodę w wysokości: 1.000,00 brutto do równego podziału dla kompozytora i autora tekstu.

Piosenka „CZAS KUMKANIA” – kompozytor – Karol Napieralski
autor tekstu – Andrzej Borkowski.

————————————————-

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI ARTYSTYCZNEJ 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2012 z dnia 2 czerwca 2012 roku

Komisja artystyczna w składzie:
ZBIGNIEW ZASADA – choreograf – przewodnicząca jury – Wrocław (Polska)
KATARZYNA BRYŁKA – choreograf – Opole (Polska)
GABRIEL FRANCISCO – choreograf – San Francisco (USA)
ANDREY KOKOULIN – choreograf – Kaługa (Rosja)
NEBOJŚA SLAVKOVIČ – choreograf – Jagodina (Serbia)
DOROTA PUCHOWSKA – choreograf – Rumia (Polska)
BEATA TYBOROWSKA – choreograf – Łódź (Polska)
MAŁGORZATA KAZUŚ – sekretarz jury – Konin (Polska)

Po obejrzeniu 96 prezentacji w eliminacjach i zakwalifikowaniu 58 prezentacji do finału, postanowiła przyznać następujące aplauzy w 11 kategoriach tanecznych:

TANIEC TOWARZYSKI

WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół EGO,
Miejskie Centrum Kultury w Żywcu,
choreografia „HELP ME!”

BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół FLESZ
reprezentujący Szkołę Tańca „ASTRA” w Oświęcimiu,
choreografiaLATINO CONTIGO”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół MBB Kids
reprezentujący Centrum Edukacji Bartoń w Warszawie,
choreografiaTANECZNYM KROKIEM W BAJEK ŚWIAT”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Urzędu Miejskiego w Koninie
oraz maskotki od Firmy Deichmann

ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół MBB, reprezentujący Centrum Edukacji Bartoń
w Warszawie, choreografia SZALONE LATA 60-te”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

SHOW DANCE DO 11 LAT

WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół RYTMIX 3A
reprezentujący Studio Tańca „Rytmix” w Koninie,

choreografiaZŁOTOWŁOSA”

BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół AFERKA
reprezentujący Studio RAMPA DANCE w Poznaniu,
choreografiaBITWA W OGRODZIE”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół Studio Tańca „FART III”,
reprezentujący Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie,
choreografia
„POWIEW JESIENI”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin SA

ZŁOTY APLAUZ otrzymuje Студия Танца „ДЕТСТВО”
Briańsk (Rosja), choreografiaЛАСТОЧКИ”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Urzędu Miejskiego w Koninie

SHOW DANCE 12 -15 LAT

WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół CLIS,
reprezentujący Kultúrna Agentúra PANORÁMA – Dolna Streda (Słowacja),
choreografiaADDAMS FAMILY”

BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół KLEKS A,
reprezentujący Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołów Artystycznych „Kleks” w Staszowie ,
choreografiaWIKINGOWIE”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 800 zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół KOLOR,
reprezentujący DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych K. M. Garbacik w Białymstoku
choreografiaBLUSZCZ”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin SA + dyplom ,,srebrny” od ZE PAK

ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół RYTMIX 2A,
reprezentujący Studio Tańca „Rytmix” w Koninie
choreografia
NIETOLERANCJA”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin SA + dyplom ,,złoty” od ZE PAK

SHOW DANCE 16-19 LAT

WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół Świętokrzyska Szkoła Tańca „TRZPIOTY”,
reprezentująca Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach,
choreografia „KRZYK SZEPTU”

BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół Studio Tańca „REMIX”,
reprezentujące Stowarzyszenie Przyjaciół Studia Tańca „Remix” w Skwierzynie
choreografiaBOGOWIE I HEROSI”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Polskiej Federacji Tańca

SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół ATOM,
reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Hubal” w Białymstoku,
choreografiaTCHNIENIE”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół RYTMIX 1A
reprezentujący Studio Tańca „Rytmix” w Koninie,
choreografia
ŚWIĘTO WIOSNY”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Urzędu Miejskiego w Koninie

DISCO DANCE, DISCO FREESTYLE DO 11 LAT

WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół HECA,
reprezentujący Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku,
choreografiaALOHA HAWAJE”

BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół, PARADISE,
reprezentujący Dom Kultury w Karsinie, choreografiaSŁONECZNY ŚWIAT”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół, SHOCK DANCE Kids,
reprezentujący Studio Tańca „Shock Dance” w Szczecinie,
choreografia „POWER DANCE”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół, ATOM KIDS,
reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Hubal” w Białymstoku,

choreografia „ZWARIOWANA FILHARMONIA”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin SA + dyplom ,,złoty” od ZE PAK

DISCO DANCE, DISCO FREESTYLE 12 – 16 LAT

WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół GAMA,
reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie,
choreografiaLET’S GO!”

BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół, FUKS I,
reprezentujący Koniński Dom Kultury w Koninie,
choreografia
SILVER STARS – mix 2012”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 800 zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół SHOCK DANCE Juniors Team,
reprezentujący Studio Tańca „Shock Dance” w Szczecinie,
choreografiaBURLESQUE DANCE”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Urzędu Miejskiego w Koninie

ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół PARADISE,
reprezentujący Dom Kultury w Karsinie, choreografiaVOGUE”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin SA

HIP HOP, BREAK DANCE, ELECTRIC BOOGIE, FUNKY DO 11 LAT

WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół AFERA HIT,
reprezentujący Studio RAMPA DANCE w Poznaniu,
choreografiaSLOW”

BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół RELIESE Team Dzieci,
reprezentujący Duet – Studio Tańca Edukacji i Usług w Warszawie,
choreografiaBAUNCE”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół SZOK dzieci,
reprezentujący Szkołę Podstawową nr 4 w Jastrzębiu Zdroju,
choreografiaNA POLIGONIE”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Urzędu Miejskiego w Koninie

ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół KOLOR,
reprezentujący DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych K. M. Garbacik w Białymstoku,
choreografiaIN BLACK”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

HIP HOP, BREAK DANCE, ELECTRIC BOOGIE, FUNKY 12-15 LAT

WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół KRUKSY,
reprezentujący Stowarzyszenie SPOKOTANIEC w Zielonej Górze,
choreografiaCO JA TAŃCZĘ”

BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół, SZOK juniorzy,
reprezentujący Zespół Szkół nr 5 w Jastrzębiu Zdroju,
choreografia
TRANSFORMDANCE”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół CLIS,
reprezentujący Kultúrna Agentúra PANORÁMA – Dolna Streda (Słowacja),
choreografiaY’ALL DON’T WANT IT”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół KOLOR,
reprezentujący DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych K. M. Garbacik w Białymstoku
choreografiaMAGIC BALL”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp z o.o w Koninie

HIP HOP, BREAK DANCE, ELECTRIC BOOGIE, FUNKY 16-19 LAT

WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół SZOK seniorzy,
reprezentujący Studio Ruchu i Tańca „Szok” w Jastrzębiu Zdroju,
choreografiaBE WILD”

BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół GIRL-S-QUAD,
reprezentujący Studio Tańca „Trans” w Zielonej Górze,

choreografia „MY”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

SREBRNY APLAUZ otrzymuje FROM THE TOP CREW,
reprezentujący Koniński Dom Kultury w Koninie,
choreografia
„ROCK THE BASS”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół VSDS YO MAMA
reprezentujący Klub Wojskowy w Kołobrzegu, choreografia „VSDS THUGS”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Urzędu Miejskiego w Koninie

ETIUDA TANECZNA

WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół Studio Tańca „FART II”,
reprezentujący Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie,
choreografia
„DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI”,

który otrzymuje komplety od McDonald’s

BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół АЛЛЕГРО,
Czerniowce (Ukraina),

choreografiaSERCE RADUJE SIĘ I BOLI”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół RYTMIX 2A
reprezentujący Studio Tańca „Rytmix” w Koninie,

choreografia FERGIE”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł. od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół RELIESE Team Juniorzy,
reprezentujący Duet – Studio Tańca Edukacji i Usług w Warszawie,
choreografiaSIEROCINIEC”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200 zł od Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. zo.o w Koninie

INNE PROPOZYCJE TANECZNE DO 16 LAT

WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół RELIESE Team Juniorzy,
reprezentujący Duet – Studio Tańca Edukacji i Usług w Warszawie,
choreografiaDRUMMING DANCE”

BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół CLIS,
reprezentujący Kultúrna Agentúra PANORÁMA – Dolna Streda (Słowacja),
choreografiaLOST IN STATUSES”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 800 zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół КАРНАВАЛ,
Czerniowce (Ukraina),

choreografiaBREATHING OF MUSIC”,

który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie

ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół ЮНОСТЬ,
Briańsk (Rosja),

choreografia „ПЕСНЬ О СОЛДАТЕ”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł. od Urzędu Miejskiego w Koninie

Nagrodę specjalną Jury otrzymuje Елена Адарченко za wspaniałe przygotowanie zespołu ЮНОСТЬ Briańsk (Rosja), do 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2012. Nagrodę w postaci TABLETU ufundował Kazimierz Pałasz – Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

GRAND PRIX

GRAND PRIX 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca ‘KONIN 2012, otrzymuje zespół: ЮНОСТЬ z Briańska (Rosja)
za prezentację СИЯНИЕ ДУШИ”, choreograf Сергей Новиков, który otrzymuje nagrodę w wysokości 1600zł. od TUI – CENTRUM PODRÓŻY UL. DWORCOWA 2 W KONINIE

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA