KAWĘCZYN (TOKARY). Piknik Rodzinny 2012

IS_P6173805 [1600x1200]

17 czerwca, już po raz siódmy, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Szkoły w Tokarach zorganizowało Piknik Rodzinny – Tokary 2012. Tegoroczny przebiegał pod hasłem „Z Tokarami przez wieki” i był częścią obchodów 650-lecia miejscowości. Bardzo ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności było oddanie do użytku boiska sportowego, które powstało w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Piknik miał więc w tym roku wymiar szczególny.

Przybyłych na Piknik Rodzinny powitały: Prezes Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Szkoły w Tokarach Gabriela Wilczyńska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych Ewa Wojtczak. Podziękowały wszystkim za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy.

W trakcie Pikniku oddano do użytku boisko sportowe. Przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Krupiński, Radny Gminy Kazimierz Michalak, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Ewa Wojtczak, Prezes Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Szkoły w Tokarach Gabriela Wilczyńska, Przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Janiak, Przewodnicząca Komitetu Obchodów 650-lecia Tokar Barbara Osiewała, nauczyciel wychowania fizycznego Katarzyna Radzińska oraz uczeń klasy V Jakub Dulas. Z tej okazji przybyli goście ufundowali dla szkoły piłki do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną oraz rakiety tenisowe. Oddane boisko ma służyć nie tylko uczniom szkoły, ale także mieszkańcom Tokar i okolic. Cała społeczność szkolna serdecznie dziękuje Samorządowi Gminy Kawęczyn za otrzymany dar.

Organizatorzy pikniku przygotowali wiele atrakcji dla uczestników imprezy, m.in. loterię fantową, w której główną wygraną był telefon komórkowy. Szczęście uśmiechnęło się do uczennicy klasy V Weroniki Iwaniak. Drugą nagrodą było 2-osobowe zaproszenie na bal karnawałowy, organizowany przez Radę Rodziców, które wygrała uczennica klasy VI Joanna Robak. Ale postanowiła, że na bal pójdą jej rodzice. Konkurs „Na wagę szynki” polegał na oszacowaniu ,,na oko” jej wagi. Najlepszą celnością wykazała się Małgorzata Szymańska-Skurczak.

Na Pikniku nie zabrakło stoisk gastronomicznych. Swoje stoisko promocyjne miał również Komitet Obchodów 650-lecia Tokar, gdzie można było poczytać wspomnienia mieszkańców Tokar, zebrane przez uczniów Zespołu Szkół w Kawęczynie pod kierunkiem Anny Milewskiej-Inglot, obejrzeć dyplomy i zdjęcia przedstawiające panoramę Tokar, kupić pamiątkową cegiełkę.

Uczniowie pod okiem swoich wychowawców i opiekunów przygotowali część artystyczną. Na początek dziewczynki zaśpiewały piosenkę „Tokary, Tokary”. Autorką tekstu piosenki jest Barbara Osiewała, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Tokarach Pierwszych. Dzieci z oddziału przedszkolnego swój występ rozpoczęły od prezentacji wiersza autorstwa swojej wychowawczyni Renaty Piontkowskiej pt.: „Tokary – moja rodzinna wieś”. Każda klasa zaprezentowała przygotowane wspólnie z wychowawcą piosenki „na ludową nutę”. Nie zabrakło także tańców. Uczestnicy zajęć tanecznych, realizowanych w ramach projektu „Ty też potrafisz”, zaprezentowali się w tańcu pogańskim oraz tańcu wielkopolskim ,,Wisielok”, a dzieci klas 0-III uczestniczące w zajęciach tanecznych, których organizatorem jest Stowarzyszenie zaprezentowały „Maryneczkę” – taniec wielkopolski.

Dużą atrakcją dla publiczności były popisy rycerskie w wykonaniu „Bractwa Rycerskiego” Agencji Artystycznej „XIV” z Bełchatowa. Zgromadzeni obejrzeli walki rycerskie na miecze, topory, wystrzały z hakownicy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach rycerskich przygotowanych przez gości. Publiczność mogła podziwiać również tańce dworskie, które zaprezentował Zespół Tańca Dawnego „Dworzanie” z Uniejowa. Piękne stroje i muzyka sprawiły, że na chwilę wszyscy przenieśli się w dawne czasy. Poza tym swoim występem uświetniła Piknik Rodzinny Orkiestra Dęta OSP w Tokarach, a towarzyszył jej zespół mażoretek.

Nie obyło się również bez konkursów sportowych, w których brali udział rodzice i dzieci. Miłośnicy sportu mogli obejrzeć mecz tenisa ziemnego oraz mecz siatkówki w wykonaniu uczniów klas V i VI.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna. Imprezę prowadził DJ MAURO.

Organizatorzy dziękują sponsorom: Jackowi Karpińskiemu, właścicielowi Firmy „ZINA”; Izabeli i Mariuszowi Tomczykom, właścicielom Firmy „FARMER”; Andrzejowi Jafrze, właścicielowi Firmy Budowlanej z Cisewia; Sławomirowi Michalakowi, właścicielowi Sklepu Wielobranżowego w Kawęczynie; Antoniemu i Robertowi Karolakom, właścicielom Firmy „ELEKTROKABEL”; Dariuszowi Bednarzowi – „FIRMA TRANSPORTOWA”; Maciejowi Adamczykowi „Hotel. Karczma pod Kasztanami” w Kowalach Pańskich; Komitetowi Obchodów 650-lecia Tokar; Stowarzyszenieu Rodziców i Przyjaciół Szkoły w Tokarach; Przemysławowi Janaśkiewiczowi, właścicielowi Sklepu Apollo w Tokarach; Franciszkowi, Stanisławowi i Markowi Raszewskim; Oldze i Rafałowi Leśniakom; Małgorzacie i Tadeuszowi Szymańskim; Renacie i Bronisławowi Warszewskim; Beacie i Grzegorzowi Cepińskim; ;Alinie i Markowi Pustym; Krzysztofie i Dariuszowi Koryckim oraz rodzicom zaangażowanym w organizację Pikniku i mieszkańcom z obwodu wsi Tokary za fanty i środki finansowe na loterię fantową. Serdecznie dziękujemy również za wspólną zabawę.

Katarzyna Korycka

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA