RYCHWAŁ. Cyrk to też teatr

28 listopada w OSP w Dąbroszynie odbędzie się finał (V edycja) spotkań teatralnych. W tym roku pt: “Cyrk to też teatr – klown czy błazen”, realizowanych przez Stowarzyszenie Oświatowe-Lepsza Edukacja przy wsparciu finansowym Powiatu Konińskiego oraz pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Rychwał Stefana Dziamary. Przewidywane są występy dzieci i młodzieży z placówek oświatowych gmin Rychwał i Rzgów, wręczenie nagród dla uczestników Turnieju Wiedzy o Teatrze oraz etiuda autorska aktorki teatru Baj Pomorski Dominiki Miękus.

Dominika Miękus jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Przez ponad trzy lata była aktorką w Teatrze Lalek Rabcio w Rabce -Zdrój. Od roku 2008 gra w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. Miłośniczka wszelkich przejawów animacji, filmu animowanego, muzyki i tańca, obok pracy w teatrze poszukuje własnych teatralnych ścieżek i stara się nawiązywać współpracę z innymi poszukującymi twórcami.

Biało- czarna” jest efektem pracy z marionetką na czwartym roku studiów. Etiuda była pokazywana na wielu międzynarodowych, lalkowych festiwalach między innymi w Belgii, we Włoszech, Czechach, Grecji, Iranie. Ta krótka 20-minutowa historia bez słów jest bardzo osobistą refleksją na temat relacji, jakie mogą powstać w wyniku spotkania lalkarza i lalki.To taka mała – wielka opowieść zatrzymująca się nad cudem animacji” – mówi autorka.

19 listopada odbyły się warsztaty aktorsko – teatralne prowadzone przez Renatę Kryczka (absolwentka Chrześcijańskiej Szkoły Dramy Pantomimy i Tańca, Ustroń. Przez wiele lat była związana z Teatrem DROGA im. Jana Pawła II z siedzibą w Poznaniu. Uczestniczka warsztatów tańca współczesnego, m.in.. Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego organizowanych przez Polski Teatr Tańca z Poznania – tancerka, choreograf); Dagmarę Chmielewską (psycholog edukacji oraz pracy i organizacji, w trakcie zdobywania kwalifikacji z psychologii transportu, wykładowca jednej z poznańskich uczelni, trener i szkoleniowiec specjalizujący się w integracji oraz komunikacji społecznej; aktor scen muzycznych, trener wokalny z zakresu emisji głosu, dykcji, interpretacji tekstu. Uczestniczka wielu międzynarodowych warsztatów muzycznych, jazzowych) obejmujące ustawienie pozycji ciała, oddech, świadomość ciała, rytmy, emocje oraz warsztat integracyjny, wprowadzenie w zagadnienia emisji i higieny głosu, jak mówić poprawnie i wyraźnie, ćwiczenia rozluźniające i usprawniające aparat mowy, ćwiczenia prawidłowej dykcji i wyrazistości mówienia, prawidłowa emisja głosu, ćwiczenia nośności dźwięku, a także interpretacja tekstu, dla piętnastu opiekunów grup teatralnych. Uczestnicy zajęć zdobyli odpowiednie certyfikaty.

Przewidywany czas imprezy od godziny 12.00 do godziny 14.45. Przed finałem oraz w jego trakcie odbywać się będzie zbiórka pieniędzy „Dla Natalii”, chorej na dystrofię mięśniową. Pragniemy jej pomóc w zakupie wózka elektrycznego. Wsparcie można okazywać przesyłając również wpłaty na konto bankowe SOLE (Stowarzyszenie Oświatowe-Lepsza Edukacja ), z dopiskiem „Dla Natalii”

Nr konta BS w Koninie o/Rychwał: 54853000000800224820000010

Prezes SOLE Arkadiusz Chmielewski

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA