STARE MIASTO. O kredytach

1

W Bibliotece Publicznej Gminy Stare Miasto 6 marca odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Prosto i przystępnie o domowych finansach – spotkania w bibliotece”. Tym razem uczestnicy spotkania poznali różne rodzaje kredytów i zasady korzystania z nich. Trener Jadwiga Wyzner podkreśliła, że nie należy szybko podpisywać dokumentów, bowiem warunki pożyczki mogą okazać się wyjątkowo niekorzystne, a tym samym łatwo wpaść w spiralę zadłużenia.

Bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się z umową. Jeżeli nie rozumiemy jakiegoś zapisu, warto poprosić kogoś o wytłumaczenie. Podpisywanie umów bez czytania to przejaw braku rozwagi, który może sporo kosztować. Nie warto bać się kredytów, ale trzeba obawiać się pochopnych decyzji. Łatwo o nie, gdy w stresie, pod silną presją pilnie poszukujemy środków finansowych. Informacje na temat kredytów dostępne są w bibliotece w specjalnie wyposażonej na ten cel e-tażerce. Publikacje można wypożyczyć w wersji papierowej i elektronicznej.

Następne spotkanie już we wtorek, 12 marca, o godz. 17.00. Tematem będą ubezpieczenia. Biblioteka serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, wstęp wolny.

Projekt „Prosto i przystępnie o domowych finansach – spotkania w bibliotece”, prowadzony jest przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA