WŁADYSŁAWÓW. Wędkarze walczyli o Puchar Prezesów

wędkarze

Wielu jest takich, którzy zastanawiają się co takiego interesującego może być w łowieniu ryb. Ale ci, którzy złapali wędkarskiego bakcyla wiedzą, że chwile z wędką nad wodą są świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i bardzo wciągającym hobby. Miłośników tego sportu nie brakuje w gminie Władysławów. Tamtejsze Koło Wędkarskie było organizatorem tegorocznych Wędkarskich Spławikowych Mistrzostw Powiatu Tureckiego o Puchar Prezesów 2013. Zawody te pokazały, ze miłośników wędki jest sporo nie tylko w gminie Władysławów, ale też w całym powiecie.

Koło Wędkarskie nr 33 we Władysławowie wzięło na swoje barki organizację tegorocznych Zawodów Wędkarskich pn. „Wędkarskie Spławikowe Mistrzostwa Powiatu Tureckiego o Puchar Prezesów 2013″. Zawody odbyły się na zbiorniku w Żeronicach. Jak zwykle cieszyły się sporym zainteresowaniem wędkarzy. Brało w nich udział 5 drużyn, w tym 2 obsadzili członkowie Koła nr 33 we Władysławowie. Pozostałe drużyny wystawiły Koło nr 28 przy PAK KWB ADAMÓW, Koło nr 19 Turek Miasto oraz Koło nr 42 przy Elektrowni Adamów. Każda z drużyn składała się z trzech osób i kierownika, a ich zmaganiom przyglądał się sędzia. Zawodnicy mieli też sporą widownię. Wędkarzom kibicowali między innymi: starosta turecki Zbigniew Bartosik, zastępca wójta gminy Władysławów Piotr Szewczyński oraz radni gminy Władysławów – Maciej Czaja i Hieronim Darul.

Uczestnicy starali się wyłowić najlepsze okazy z wód zbiornika w Żeronicach. Dlatego też najbardziej emocjonującym punktem zawodów było ważenie ryb. Potem wszyscy relaksowali się w Restauracji Vega.

Nad powodzeniem imprezy czuwał jak zwykle prezes władysławowskich wędkarzy – Lech Wesołowski oraz skarbnik Koła nr 33 we Władysławowie Zbigniew Trocha.

MM