6 GRUDNIA. KONIN, BABIAK, KŁODAWA, KOŁO, TULISZKÓW, TUREK. Orszak Trzech Króli

6 grudnia w 186 miastach i mniejszych miejscowościach przejdzie Orszak Trzech Króli. To największe uliczne jasełka na świecie. Organizowane są nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, na Ukrainie oraz w Rwandzie. W regionie konińskim Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Konina, Babiaka, Kłodawy, Koła, Tuliszkowa  i Turku.

Prezydent Miasta Konina, Rada Miasta Konina, Fundacja Orszak Trzech Króli z Warszawy i Parafia św. Bartłomieja zapraszają na drugi już Koniński Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami Starówki barwnym korowodem 6 stycznia (poniedziałek). Orszak rozpocznie się mszą św. o godz. 11.30 w kościele św. Bartłomieja na Starówce (fara). Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji. Odbędzie się między innymi spotkanie uczestników Orszaku z Herodem i jego żoną w ich pałacu (koniński ratusz), przejazd Trzech Króli na koniach ulicami Starówki, taniec Heroda i jego żony w rytmach arabskich, rekordowe przeciąganie liny przez anioły i diabły wzdłuż całego placu Wolności, wieszanie banerów Orszaku Trzech Króli na Moście Toruńskim, walka dobra ze złem i wiele innych atrakcji.

Orszak poprowadzi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie. Na zakończenie w kościele farnym odbędzie się rodzinne kolędowanie wraz z chórem ,,Misericordia” z Konina. Każdy z uczestników Orszaku otrzyma koronę i śpiewnik. Organizatorzy serdecznie zapraszają i informują, że mile widziane będą barwne stroje. W tym roku dominują trzy kolory trzech kontynentów: czerwony, niebieski i zielony.

Patronat nad Orszakiem Trzech Króli objęli: prezydent Konina Józef Nowicki i ks. bp Wiesław Alojzy Mering.